Teknoloji Haberleri

Combofix Nedir? Hangi Windows Sürümleri ile Uyumlu?

   Combofix, sUBs tarafından geliştirilen, bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için taradıktan sonra bu yazılımları ortadan kaldırmaya çalışan bir programdır.

Combofix Nedir?

Girişte de bahsettiğim gibi, sUBs adlı geliştirici ekibi tarafından geliştirilen, kötü amaçlı yazılımları yani virüsleri ortadan kaldırmak için kullanılan bir çeşit antivirüs yazılımıdır. Bu programı kesinlikle bilgisayarlar hakkında bilgi sahibi değilseniz önermiyor, yüklememenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde tarama sonucunda fikir sahibi olamayıp kararsız kaldığınız konularda bilgisayarınıza zarar verebilir, kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

Combofix Dosyalarıma Zarar Verir Mi?

Normal şartlarda bu program hiç bir şekilde dosya ve belgelerinize zarar vermez. Ancak durumun böyle olması bu programın hiç bir dosyayı silmediği anlamına da gelmiyor. Combofix’in bilgisayarınızdan kaldırdığı dosyalar şu şekilde;

  • Geri Dönüşüm Kutusu
  • Çöp İnternet Dosyaları
  • Temp Klasörü

Combofix Hangi Windows Sürümleri İle Uyumlu?

Ne yazık ki Combofix, Windows’un 8, 8.1 ve 10 sürümleri ile uyumlu değildir. Programın uyumlu olduğu Windows sürümleri şu şekilde;

  • Windows XP 32 Bit
  • Windows Vista 32/64 Bit
  • Windows 7 32/64 Bit

Combofix Nasıl İndirilir?

Combofix’i indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Programı indirdikten sonra masaüstünüze taşımalı ve bu konumda çalıştırmalısınız. Aksi halde program tam anlamıyla çalışmayabilir, sorunlara yol açabilir. Programı farklı bir konuma indirdiyseniz masaüstünüze taşımayı unutmayın.

Combofix Nasıl Kullanılır?

Programı direkt olarak çalıştır mantığına sahiptir. Programı masaüstünüze atıp çift tıklayarak anında çalıştırabilir, yönergeleri takip ederek bilgisayarınızı kötü yazılımlardan arındırabilirsiniz. Unutmayın, bütün sorumluluk size ait, Tekneloji.net hiç bir yükümlülük kabul etmez.

 

 

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı