Chrome’u Katlayan Mozilla Firefox Quantum Çıktı

Mozilla, Yeni Firefox Quantum web tarayıcısını artık yayınladı. Firefox’u yapan kar amacı gütmeyen kuruluş olan Mozilla,eskisinden 2 kat daha hızlı olduğunu söylüyor. Yeni bir tarama motoru sayesinde hız artışını sağlar. Ayrıca, Chrome’dan% 30 daha az RAM kullanmasına izin veren bir çok işlemli mimariye sahip. Sekme geçişleri her zamankinden daha hızlı gerçekleşiyor.

Quantum, yeni bir minimal tasarıma sahiptir. Tarayıcı, bir üçüncü taraf uygulaması veya eklenti kullanmadan ekran görüntüleri almanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Pocket servisi, daha sonra kullanmak üzere dosyaları, kolayca kaydetmek için araç çubuğunun içine yerleştirilmiştir. Yeni tarayıcının kütüphanesi, Pocket kaydedilenler, yer imleri, göz atma geçmişi, ekran görüntüleri ve indirmeler gibi tüm favori içeriklerinizi bulabilmenizi sağlıyor. Bunların hepsine tek bir noktadan erişebilirsiniz.

Elbette Firefox uzantıları ve temaları da destekliyor. Ayrıca araç çubuğu, sürükleyip bırakarak özelleştirilebilir. Daha önce olduğu gibi, farklı cihazlarda Firefox yüklemeleri arasında şifreleri, yer imlerini ve diğer verileri senkronize edebilirsiniz ve Sekmeler Gönderme özelliği, açık sekmeleri bilgisayarınız, mobil cihazınız ve tabletiniz arasında anında paylaşmanızı sağlar.

Firefox Quantum, bilgisayarınız veya iOS veya Android cihazınız için bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı