Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Bu Siteye Bağlantınız Güvenli Değil Uyarısı Ne Anlama Geliyor ?

Google Chrome, dünyanın en çok kullandığı internet tarayıcılarından bir tanesidir. Temmuz 2018`den itibaren Chrome 68`i kullanıma sunan Google, web site güvenliğini artırma çalışmaları yapmaktadır.

Google Chrome, kişisel veriler toplayan, “https” ile korunmayan, SSL sertifikasıyla korunmayan web siteleri için “bağlantınız güvenli değil” gibi uyarılar veren bir sistem getirmiştir. Tüm web siteleri için adres çubuğunda “Siteye bağlantınız güvenli değil hatası” verir. Bu tür uyarılar kullanıcıların kişisel bilgilerinin korunması amacı taşır. Çoğu kullanıcı bu uyarıyı dikkate almaz. Zaten her bağlantınız gizli değil hatası veren siteye girilmez diye de bir kural yoktur. Ancak kişisel bilgilerinizin gizliliği açısından Google`ın uyarılarını dikkate almanızda fayda var.

Kişisel bilgilerinizin gizliliği için sitenin “https” uzantılı olmasına dikkat edilmelidir.


Bu Site Güvenli Bağlantı Sağlayamıyor Sorunu Çözümü

Bağlantınız Gizli Değil hatası gördüğünüzde, Gelişmiş ayarlara gelip buradan “Bu siteye ilerle” yazısına tıklayın. Artık siteye giriş yapabilirsiniz 🙂

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Trafik Işıkları Nasıl Çalışır?

Sonraki İçerik

Hayatınızı Verimli Geçirmenizi Sağlayacak Öneriler ve Mobil Uygulamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler