Rehber

Bosch Çamaşır Makinesinin Ses Ayarı Nasıl Yapılır?

Bosch marka çamaşır makinesine sahipseniz makinenizin arıza durumunda ve yıkama bittiğinde ses uyarısı ile sizi bilgilendirdiğini bilirsiniz. Bilmiyorsanız da bu makalemiz ve video içeriğimiz ile daha detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Öncelikle; anlatımımız Bosch Serie 6 model çamaşır makinesi üzerinden olacak. Bu çamaşır makinesi, yıkamanız bittiğinde ev halkını uyarır: “ben işimi bitirdim, gelin çamaşırlarınızı toplayın der”. Siz de bu uyarı üzerine vakit kaybetmeden işlerinizi tamamlarsınız.

Ancak bazı durumlarda makine ses vermeyebilir, ya da makinenizin ses özelliği olduğundan hiç haberiniz olmayabilir.

Eğer Bosh çamaşır makinenizin ses daha önceden çıkıyorsa ve sonradan çıkmamaya başlamışsa, ilk olarak Bosch çamaşır makinesi ses ayarı nasıl yapılır onu gösterelim. Bu tip çamaşır makinelerinde 4 adet ses seviyesi vardır.

Bosch Çamaşır Makinesi Ses Ayarı Nasıl Yapılır?

İlk olarak makinenizin yuvarlak düğmesi İPTAL konumunda olacak. Akabinde pamuklar programına geçireceğiz ve dijital ekranda başlat/beklet ışığının yanmasını bekleyeceğiz. Işık yandıktan sonra başlat/beklet tuşuna basılı tutarak yuvarlak düğmemizi sentetik programına geçireceğiz. Bu işlem sonrasında ses ayarının aktif olduğunu göreceksiniz.

Eğer makinenizin sesi çıkmıyorsa, çok fazla ya da çok az sesi çıkıyorsa buradan tüm işlemlerimizi yapabileceğiz. Açılan özellik ile birlikte “KALAN SÜRE” tuşuna basarak ses seviyenizi ayarlayabilirsiniz.

  • 0 : Ses kapalı
  • 1: Ses açık ama düşük
  • 2: Ses açık düşük orta
  • 3: Ses açık orta yüksek
  • 4: Ses açık yüksek

Bosch çamaşır makinenizin ses ayarlarını bu kadar kolay bir işlemle yapmış olduk.

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı