İnternet

Blogspot’ta Https Dönemi

Google’nin kişisel blog hizmeti olan blogspot artık https bağlantısı üzerinden hizmet vermeye başladı. Firma kişisel verilerin güvenliğini arttırmak amacıyla Eylül ayında başlattığı dönüşümü artık tamamlamış durumda.

Son zamanlarda hizmetlerini yenileme çalışmaları yapan firma, bu alanda kullanıcıların ve ziyaretçilerin mahremiyetine büyük önem veriyor. Son yenilemesinde ise blogspot kullanıcılarını düşünen firma, kullanıcıların verilerinin ziyaretçiler tarafından erişe bilirliğini engellemek amacıyla yaptığı bu yenilikte, blog yazarlarının kullandığı verileri ve kişisel bilgileri güvence altına alıyor. Ayrıca bu konuda sitelerin de https kullanımını teşvik amaçlı olarak yeni düzenlediği arama algoritmasında https tabanlı web sitelerine daha yüksek puanlar veriyor.

HTTP-Vs.-HTTPS

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Güvenlik Yazılımı Mühendisi Milanda Perera ;

HTTPS internet güvenliğinin temel bir parçası. HTTPS, web siteleri ile ziyaretçilerin web tarayıcıları arasında gönderilerin verilerin bütünlüğünü ve gizliliğini koruyor. Bu açılışın bir parçası olarak HTTPS Availability ayarını kaldırıyoruz. Bu ayarı daha önce etkinleştirmemiş olsanız bile bloglarınızda HTTPS sürümü etkinleştirilmiş olacak.” dedi.

Etiketler

Yunus Emre Gündoğdu

Meraklı, uzay hayranı, teknoloji takipçisi, haritacı, sürekli farklı arayışları olan biri :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı