Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
E-Ticaret

Black Friday(Kara Cuma) Nedir?

Alışveriş tutkunları ve indirim severlerin merakla beklediği ve yılda bir kez düzenlenen , her yıl Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma günü yapılır. Bu günde büyük küçük teknolojik aletlerden, giyime, aksesuardan, ayakkabıya kadar her konuda hatrı sayılır indirimler yapılır ve bu yüzden bu günde bütün mağazalarda indirimden faydalanmak isteyen müşteriler sabah erken saatlerde mağaza kapılarında adeta kamp kurarlar. Bu günde caddeler sokaklar kalabalıktır ve herkes indirimli ürün almak için çaba sarfeder.

Black Friday() İsmi Nereden Geliyor?

Black Friday ilk olarak ABD`de ortaya çıkan alışveriş ve indirim günüdür. 1952`den bu yana Kasım ayının dördüncü Cuma`sı alışveris sezonunun başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Bu güne Kara Cuma denmesinin sebebi kalabalıktan dolayı trafiğin alt üst dereceye gelmesi, mağazalarda izdiham oluşması ve ardı kesilmez gürültünün oluşmasından kaynaklanır.

Türkiye`de Black Friday indirimleri geçen sene çok ilgi çektiğinden dolayı bu sene Black Friday indirimleri için mağazalar daha bir kaç ay öncesinden TV ve sosyal medyada indirim yapacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir:  Alibaba İyzico'yu Satın Aldı !

Türkiye`de Black Friday Ne Zamana Denk Geliyor?

Türkiye`de Black Friday indirimleri 23 Kasım`da başlanması bekleniyor.

Black Friday Hangi Mağazalarda Geçerli Olması Bekleniyor?

Geçen sene Teknosa, Media Markt gibi büyük teknoloji mağazaları oldukça uygun fiyatlarla teknolojik ürünleri satışa sunmuştu. Bu sene gittigidiyor, hepsi burada, n11, trendyol gibi online mağazalar her çeşit ürünü uygun fiyata bulunabileceği düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Seda Pilav

Sedusaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gizli numara bulma
Close
Close