Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Black Friday(Kara Cuma) Nedir?

Alışveriş tutkunları ve indirim severlerin merakla beklediği ve yılda bir kez düzenlenen Black Friday, her yıl Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma günü yapılır. Bu günde büyük küçük teknolojik aletlerden, giyime, aksesuardan, ayakkabıya kadar her konuda hatrı sayılır indirimler yapılır ve bu yüzden bu günde bütün mağazalarda indirimden faydalanmak isteyen müşteriler sabah erken saatlerde mağaza kapılarında adeta kamp kurarlar. Bu günde caddeler sokaklar kalabalıktır ve herkes indirimli ürün almak için çaba sarfeder.

Black Friday(Kara Cuma) İsmi Nereden Geliyor?

Black Friday ilk olarak ABD`de ortaya çıkan alışveriş ve indirim günüdür. 1952`den bu yana Kasım ayının dördüncü Cuma`sı alışveris sezonunun başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Bu güne Kara Cuma denmesinin sebebi kalabalıktan dolayı trafiğin alt üst dereceye gelmesi, mağazalarda izdiham oluşması ve ardı kesilmez gürültünün oluşmasından kaynaklanır.

Türkiye`de Black Friday indirimleri geçen sene çok ilgi çektiğinden dolayı bu sene Black Friday indirimleri için mağazalar daha bir kaç ay öncesinden TV ve sosyal medyada indirim yapacağını duyurdu.

Türkiye`de Black Friday Ne Zamana Denk Geliyor?

Türkiye`de Black Friday indirimleri 23 Kasım`da başlanması bekleniyor.

Black Friday Hangi Mağazalarda Geçerli Olması Bekleniyor?

Geçen sene Teknosa, Media Markt gibi büyük teknoloji mağazaları oldukça uygun fiyatlarla teknolojik ürünleri satışa sunmuştu. Bu sene gittigidiyor, hepsi burada, n11, trendyol gibi online mağazalar her çeşit ürünü uygun fiyata bulunabileceği düşünülüyor.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri ve Fiyatı

Sonraki İçerik

Galaxy S10, Yeni Ultrasonic Parmak Okuyucusu İle Çığır Açıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler