RehberTeknoloji Haberleri

Bilgisayar Ekranı Nasıl Döndürülür ve Nasıl Düzeltilir?

Dönen Bilgisayar Ekranı Nasıl Düzeltilir? Bilgisayarımın Ekranını Nasıl Çevirebilirim?

   Bilgisayar ekranı nasıl döndürülür? Döndürülen bilgisayar ekranı nasıl düzeltilir? Bilgisayarımın ekranı ters döndü, nasıl düzeltirim? Bilgisayar ekranı sağa, sola, yukarı, aşağı nasıl döndürülür? Siz de bu sorulara cevap arıyor, yada sorununuzu çözmek istiyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz. Dilerseniz lafı çok uzatmadan kısaca bu duruma neyin sebep olduğunu ve nasıl düzeltebileceğimiz konusuna geçelim.

Microsoft’un Windows sürümlerinde uzun yıllardan beri aktif olarak kullanılan, ilginç ama bir o kadar da gerekli bir özellik bulunuyor. Pek çok kullanıcı bu özelliği ya bilmiyor ya da kullanmıyor. Özellikle birden fazla monitör dizilimlerinde çok kullanılan bu özellik, ekranınızı sağa, sola, yukarı ve aşağı döndürmenize olanak sağlıyor. Bazı kullanıcılar bilgisayar ayarlarında oynama yaparken, bazı kullanıcılar da klavye kısayolları ile istemsiz bir şekilde ekranı döndürüyor. Siz de oluşan bu problemden kurtulmak yada bilgisayarınızın ekranını döndürmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bilgisayar Ekranı Nasıl Döndürülür?

Windows 7 ve üstü bütün sürümlerde kullanabileceğiniz bu özelliği iki farklı şekilde yapmanız mümkün. İşlemi yapmanız için tek gereken şey klavyenizde bulunan CTRL ve ALT tuşuna basıp yine klavyenizin sağ tarafında bulunan ok, yani yön tuşları ile de ekranınızın döneceği yönü belirlemek olacak. Aynı zamanda dilerseniz klavyenizin boşluk tuşunun sağ tarafında kalan ALT GR tuşuna basıp yine aynı şekilde yön tuşlarını kullanarak ekranınızı çevirebilirsiniz.

 

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı