Sosyal Medya

Beklenen Özellik Geldi: İlgilenmediğiniz Youtube Kanalını Gizleyebileceksiniz!

Dünya’nın en popüler Video paylaşım platformu olan Youtube, kullanıcıların kendi hesaplarına daha çok hakim olabilmesi ve kullanıcı deneyimini artırabilmek için getirdiği özellikleri duyurdu.

Kullanıcıların ilgilendikleri konseptteki videoları izlemesini kolaylaştırmak isteyen Youtube, ilerleyen zamanlarda getirecek oldukları özellikleri resmi blog sayfalarından kullanıcılarına duyurdu. Blog sayfasında yer alan yazıya bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün yayınlanacak olan güncelleme ile getirilecek olan özellikler sayesinde Youtube’da ilgilenmediğiniz kanallardan gelecek olan önerileri gizleyebileceksiniz. Önceden bu özellik vardı diyenler olacaktır ancak bu özellik daha farklı olacak. Çok kısa bir şekilde sizlere anlatayım.

Önceden var olan özellikte önerilen videonun yanında simgeye tıklayıp ilgilenmiyorum tuşuna basarak o videoyu önerilenlerden kaldırabiliyordunuz. Bugün yayınlanacak olan özellik sayesinde ilgilenmiyorum sekmesine bastığınız anda video ve kanal önerilenler sekmenizden bir daha önerilmemek üzere kaldırılacak.

Gelecek olan ikinci özellik sayesinde size önerilen videonun neden önerildiğini öğrenebileceksiniz. Yani sizin Youtube üzerindeki etkileşimleriniz size video önerilirken kullanılıyor.

Haberini yaptığımız konu filtreleme özelliğinin bugün gelecek olan güncelleme ile cihazlarınıza gelmesini bekliyoruz. Konu filtreleme özelliği haberimizi bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün yayınlanacak olan güncellemeler ile gelecek olan özellikler Android ve iOS’ta yayınlanacak.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı