Yaşananlar

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Bedelli askerlik başvuruları ile ilgili süre azalmaya devam ederken binlerce gence tanınan imkandan faydalanmak isteyen vatandaşlar, askerlik şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyor.

Askerlik şubesi önünde bedelli kuyruğu

Şu ana kadar 600 bin civarında olan bedelli askerlik başvurusunda bulunan ve ücretlerini ödeyen adaylar ilk üç celp döneminde askere alınacak şekilde belirlenmişti. 1. celp döneminde 21 günlük temel askerlik eğitimini tamamlayan gençler 6 Ekimde terhis olmuştu.

Bedelli Askerlik Son Başvuru Tarihi

6 Ekim`de 2. celp dönemi için başvuran 13.555 kişi şuan kışlalarda temel askerlik eğitimini alıyorlar. Birinci, ikinci ve üçüncü celp tarihleri ve birlikleri belirlenen adaylar, en yakın 27 Ekim`de terhis olacak ve bedelli askerlik için başvuru tarihi 3 Kasımda son bulacak. Peki,

4. Celp Dönemi Ne Zaman Belli Olacak?

Bedelli askerlik, 4. Celp Dönemi tarihleri, Kasım ayı içerisinde olması bekleniyor. Bedelli askerlik başvuruları için son tarih 3 Kasım olarak belirlendi.

Bedelli Askerlikten Kimler Faydalanabilir?

Bedelli askerlikten 1 Ocak 1994 ve öncesinde doğanlar, bedelli askerlik imkanından faydalanabilecek. Yaşı tutmayan ve fiilen askerliğe başvuran kişiler bedelli askerlikten faydalanamazlar.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

bedelli askerlik, bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır
bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır

1.Bedelli askerlikten faydalanmak isteyen kişiler ilk olarak E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden barkodlu ödeme belgesinin çıktısını ve Nüfus cüzdanını alıp anlaşmalı banka şubelerinden herhangi birine giderek belirtilen bedeli yatıracak.

2. Barkodlu ödeme belgesi ve bedelin yatırılmasından sonra banka tarafından verilecek olan 3 adet banka dekontunun aslı ile birlikte, size en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına başvuracaksınız.

3. Banka dekontu, başvuru belgesi ve nüfus cüzdanı ile askerlik şubesine başvurduktan sonra bir sonraki celp duyurusunu bekleyip takip edeceksiniz.

4. Daha önce yoklamanızı yaptırdıysanız celp duyurusunda bildirilen tarihte birliğe sevk olacak, ve 21 günlük temel askerlik eğitiminize başlayacaksınız.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı