Teknoloji HaberleriYaşananlar

Balıkesir Valiliğinden Açıklama: İzinsiz Duran Uçuşları Yasaklandı !

Gün geçtikçe ülkemizdede yaygınlaşan Drone kullanımı çoğu zaman büyük kazalara sebebiyet verebilecek duruma gelebiliyor.Hatta bu küçük uçaklar için ülkeler kendi kanunlarını düzenliyorlar ve kullanmak için belge zorunluluğu getiriyorlar.Ülkemizdede özellikle havalimanlarına yakın yerlerde uçaklara karşı tehlike oluşturabilecek hadiseler olmuştu.Ülkemizin 2016 yılı içerisinde güvenlik konusunda yaşadığı sıkıntılarıda ele alırsak valilikler yavaş yavaş drone kullanımlarını bölgesel olarak kısıtlamaya başladı bile.

Balıkesir Valiliğide Yasak Getirdi

Balıkesir valiliği yeni bir düzenlemeyle il sınırları içerisinde drone, multikopter ve insansız hava araçları uçuşlarına yasak getirdi.Bu yeni kural ile birlikte il sınırlarında izin olarak bu araçların uçuşunu yapan kişilere ceza-i işlem uygulanacak.

Durumla ilgili olarak Balıkesir Valiliğinden gelen açıklamada aşağıdaki sözlere yer verildi.

Ülkemizin terörle mücadelede çok hassas bir dönemden geçtiği ve terör örgütünün elem sürecini artırmaya çalıştığı bugünlerde, huzur ortamını bozmak için özellikle insansız hava araçları ve benzerlerinin bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerde kullanılmasının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. İnsansız hava araçları ve benzerlerinin bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerde kullanılmasının önüne geçilmesi esastır. Bu karar, Balıkesir ve ilçelerinde, drone, multikopter ve insansız hava araçlarının valilikten izin alınmadan kullanılması hususunu kapsamaktadır.

 

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı