Teknoloji Haberleri

Ayrılık Acınıza Facebook Merhem Olacak!

 

Sevgilinizden ayrılışınız ve artık onunla bir bağınızın kalmayışı sizi mutsuz eden sebeplerden bir tanesiyken bir de onu Facebook`ta yeni sevgilisiyle aşk böcüğü halinde görmeniz ya da eski fotoğraflarınızdan bir tanesinin karşınıza çıkması sinir katsayınızı üst seviyelere çıkartıyor. Onunla artık gerçek hayatta hiç karşılaşmıyor olsanız bile Facebook`ta gördüğünüz an karşılaşmış gibi oluyorsunuz aslında. Nerede olduğunu deli gibi merak ederken bir fotoğraf paylaştığında “Yine gördüm meymenetsiz suratını şu şekle bak ya!” da diyebiliyoruz. Ama o kadar hoşlanmadığımıza rağmen arkadaşlıktan çıkarmak ya da engellemek aklımıza bile gelmiyor, böyle bir çelişki oluyor çoğumuzda. Çünkü arkadaşlıktan çıkardığımızda paylaştığı her şeyi göremiyoruz. Hal böyle iken “Ne Senle Ne De Sensiz” durumu oluyor ister istemez. Bunu Mark abimiz de farketmiş olmalı ki Facebook a bununla ilgili bir dizi işlev denemeye başlamış. Bakalım bu işlev bize neler getiriyor.

Gelen özellikler ile malum kişi hakkında göreceğiniz tüm gönderileri kısıtlayabiliyorsunuz. Yani görmek istediğiniz zamanı siz karar veriyorsunuz. İkinci özellik olarak  o kişiyle çekindiğiniz fotoğraflarınızda etiketi ilişki durumunu değiştirdiğiniz an görünürlülüğü de otomatik olarak kaldırabiliyorsunuz.

Ayrıca eski sevgilinizin sizin hakkınızda göreceklerini de siz karar veriyorsunuz. Yani “Benim Profilim Benim Kararım” olayı oluyor 😀 Sadece herkese açık veya ortak arkadaşlar için paylaştığınız gönderileri o görebiliyor. Şimdilik özellik ABD de mobil uygulamada test ediliyor.  Ama Facebook kullanıcılardan olumlu geri bildirim alırsa kullanıma sunmayı  düşündüğünü söylüyor

 

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı