ASUS, Yeni AMD X570 Serisi Anakartlarını Duyurdu

ROG, ROG Strix, Prime, Pro ve TUF Gaming serileri, gelişmiş güç devresi, harika soğutma, performans optimizasyonları ve çok sayıda özellikle birlikte geliyor.

ROG Crosshair VIII serisinde Crosshair VIII Formula, Crosshair VIII Hero (Wi-Fi) ve Crosshair VIII Impact modelleri yer alıyor. ROG Strix Gaming serisi Strix X570-E, Strix X570-F ve Strix X570-I anakartlardan oluşuyor.

ASUS X570 serisinde Pro WS X570-ACE, Prime X570-PRO ve Prime X570-P; TUF Gaming X570 serisinde ise TUF Gaming X570-PLUS ve Wi-Fi özellikli TUF Gaming X570-PLUS modelleri bulunuyor.

ROG X570 anakartlar daha fazla güç aşamasına sahip gelişmiş güç devresine, verimli aktif soğutmaya, bu nesil ROG anakartlar için ekstra hızlandırma sunan özel OptiMem teknolojisine ve Wi-Fi 6 (802.11ax) bağlantısına sahip

Serinin en üstünde Rog Crosshair VIII anakartı geliyor. Hız aşırtmayı (overclock) seven kullanıcıların seveceği bu anakart, sistemin tüm performans potansiyelini elde etmeyi sağlıyor.

Rog Strix serisinde ekstra özelliklerin yanında şık görünüme ve güçlü performansa odaklanılıyor.

TUF serisi ise sıkı testlerden geçen yapısıyla vazgeçilmez özellikleri uygun fiyatları ile kullanıcılara buluşturmayı hedefliyor.

Sade stil ve dikkatle seçilmiş özellikleri isteyen kullanıcılar ise Prime ailesine yöneliyor. Bu seri yoğun kullanıcılar için yeterli performansı sunabiliyor. Bu yönden yeni Pro serisine dahil olan Ryzen işlemcilerle uyumlu anakartlar da ciddi iş istasyonları ve yaratıcı profesyoneller için ideal gücü sağlıyor.

ROG, X570 anakartlarla çıtayı yükseltiyor

Yeni Crosshair VIII modelleri X570 anakartlarda çıtayı yükseltiyor. Serinin en üstünde zırhlı bir yapıya sahip olan, sıvı soğutmaya hazır Crosshair VIII Formula yer alıyor. Onun ardından, biraz daha sade sistemler arayanlara yönelik olan Crosshair VIII Hero geliyor. Hız aşırtma tutkunları ve küçük sistemlerden hoşlanan kullanıcılar Mini-DTX Crosshair VIII Impact ile rekorlar kıran kompakt makineler kurabiliyor.

ROG Strix ile herkes zafer kazanabilir

ROG Crosshair anakartlar, sınırları zorlayan karmaşık sistemler toplamak isteyen talepkar kullanıcılar için en egzotik özelliklerle donatıldı. Oyuncular ise bu özelliklerin tümüne ihtiyaç duymayabiliyor. Strix serisi, ROG tarzı performans ve hız aşırtma becerisini alıp kullanılmayacak ekstra özellikleri bırakıyor. En yeni Ryzen platformu için iki adet tam boy ATX anakart modeli bulunuyor. ROG Strix X570-E ve X570-F Gaming modellerinin yanı sıra Strix X570-I Gaming adlı Mini-ITX modeli de seride yer alıyor.

TUF Gaming ile gerçek bir savaş istasyonu kurun

TUF Gaming serisi, vazgeçilmez oyun özellikleri, dikkat çekici tasarım ve güvenilirlik sunan, uygun fiyatlı ürünler geliştirmek için başladı. Bu marka altındaki ASUS bileşenlerinin yanı sıra kullanıcılar TUF Gaming Alliance üyelerinin uyumlu parçalarını da satın alabiliyor. Birbirine uyumlu TUF Gaming bellekler, soğutucular, güç kaynakları ve kasaları iş ortaklarından temin edilebiliyor. ASUS, TUF Gaming Alliance’ı dikkatle seçtiğimiz iş ortaklarıyla sürekli genişletiyor ve TUF konseptini yeni donanımlara getirmek için yeni yollar arıyor.

X570 için iki farklı sürüme sahip tek bir model bulunuyor: TUF Gaming X570-PLUS ve onun Wi-Fi özellikli ikizi. İlk bakışta Prime modelinin farklı bir tasarıma sahip sade sürümleri olarak görülse de aslında görünenden çok daha fazlasını sunuyor. Dr. MOS güç aşamaları ve TUF bobinlerine sahip dijital VRM sayesinde işlemciye temiz ve sağlam güç sağlanıyor. Standart modellere göre ısıya %20 daha fazla dayanabilen TUF kapasitörler devreleri koruyor. Kullanıcılar ayrıntılı soğutma düzenlemesi yaparak üç hibrit kasa fan başlığından yararlanabiliyor ve AIO soğutucu için ek bağlantı noktasını kullanabiliyor. TUF LANGuard tarafından korunan Gigabit Ethernet girişi, yıldırımlara ve statik elektriğe karşı dayanıklı olmasıyla göze çarpıyor.

Pro ve Prime ile oyundan daha fazlası

AMD’nin yeni Ryzen işlemcileri özellikle yoğun iş yüklerinde gösterdikleri performansla dikkat çekiyor. Oyun özellikleri ve çok renkli aydınlatma ofis için her zaman en iyi tercih olmayabiliyor ve iş istasyonlarında olması gereken belirli bazı özellikler bulunuyor. Pro WS X570-ACE, yeni işlemciler ve PCIe 4.0 bağlantıyı, normalde sunucu sınıfı pahalı donanımların dışında pek görülmeyen ECC RAM ve yönetim özellikleriyle bir araya getiriyor.

X570 serimizde işlevsellik ve estetiği her açıdan dengeleyen tek model varsa o da Prime X570-PRO’dur. Önemli tüm özellikleri barındıran ve benzersiz bir estetik görünüme sahip olan bu kart,oyun odaklı tasarımlara göre daha genel bir kesime hitap ediyor. Farklı görünümü, kullanışlı sistemlerde sade bir stil tercih eden kullanıcılar için ideal.

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı