Teknoloji Haberleri

Apple, Yeni Nesil Cihazları İçin MediaTek Modemlerini Kullanacak

Ekim ayında, Apple’ın 2018’de piyasaya sürüleceği gelecek nesil iPhone’lara yönelik MediaTek modemleri için Qualcomm’u terk etmeyi planladığını söyleyen bir WSJ raporu vardı. Bugün Digitimes tarafından hazırlanan bir başka raporda Apple’ın MediaTek’e potansiyel olarak baktığını iddia ediyor

Raporda, MediaTek’in Apple için iPhone modemler sunmak için yeterli kaynağa ve fiyat avantajına sahip olduğunu ve bu MediaTek’in Intel ile birlikte modemler alacağını belirtiyor. Ayrıca, raporda Apple-MediaTek ortaklığının sadece modemlerden çok akıllı hoparlörlere, kablosuz şarj cihazlarına ve kablosuz bağlantı sistemlerine kadar uzayabileceği iddia edildi.

En son rapor, Ekim ayındaki Wall Street Journal raporu ile çelişiyor ve bunun doğru olduğu düşüyor. Apple, yeni bir anlaşma yaparak cihazlarında bundan sonra MediaTek donanımlarını kullanacak gibi duruyor. MediaTek devam eden gelişme hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

MediaTek’in, çeşitli ürün yelpazesi için çip çözümlerini belirlemek için Apple tarafından takip ettiği üç ilke olan teknolojik rekabet gücü, kapsamlı ürün planları ve güvenilir lojistik desteğe sahip olduğu söyleniyor. Bu gelişmelerin kesinliğini gelecek cihazlarda göreceğiz.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı