Giyilebilir TeknelojiTeknoloji Haberleri

Apple Yeni Apple Watch Series 6 Tanıtıldı !

Apple Watch Series 6 Özellikleri Nedir? Apple Watch 6 Fiyatı Nedir?

Apple, 15 Eylül yaptığı etkinlikte bir çok yenilikle beraber, yeni saatleri Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE‘yi duyurdu. Oldukça ilgi çeken yeni Apple Watch modelleri, piyasaya sürüldü. Peki Apple Watch Series 6 özellikleri nelerdir? Apple Watch Series 6 fiyatı nedir? Kullanıcılara neler sunuluyor?

Apple Events, içinde bulunduğumuz pandemi süreci yüzünden ertelenmişti. Ertelenen etkinlik, 15 Eylül tarihinde yapıldı. Apple bu etkinlikte kullanıcılara iPhone 12 tanıtmasa da, yeni bir çok teknoloji tanıttı. Bu teknolojilerden en dikkat çekeni ise Apple Watch Series 6 oldu.

Apple Watch Series 6’nın oldukça dikkat çekici ve yenilikçi özellikler bulunduruyor. Peki Apple Watch Series 6’nın özellikleri nelerdir?

Apple Watch Series 6 Özellikleri

Apple Watch Series 6 Kanınızdaki Oksijeni Ölçebiliyor!

Bildiğiniz gibi Apple Watch’ın en büyük iddialarından birisi sağlık. Apple, sağlık teknolojilerini gün geçtikçe daha çok geliştiriyor. Apple, yeni Watch Series 6 ile kandaki oksijen seviyesini ölçebiliyor.

Apple, Watch Series 6’ya koyduğu yeni bir sensör ile kanınızda bulunan oksijen seviyesini ölçebiliyor. Bu ölçümün 15 saniye altında olacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda kanınızdaki oksijen sağlıksız seviyelere ulaştığı zaman saat sizi uyaracak.

Series 5’e Göre Daha Güçlü Donanım

Apple, her yeni ürününde donanımını ve yazılımını öncekine göre daha güzel seviyelerde sunuyor. Apple, Watch Series  6’da önceki modeline oranla daha iyi performans sunan S6 işlemcisini kullandı.

Güç Süresi Uzuyor: Daha İyi Batarya

Apple, her yenilik gibi Watch Series 6’da bataryayı da güçlendirdi. Apple bataryayı güçlendirmek için, 3D Touch’u kaldırdı. Bu özelliğin kaldırılmasıyla beraber daha büyük bir batarya için yer açılmış oldu. Ortalama bir günlük kullanım için, 18 saatlik bir batarya süresi ele alınıyor.

Apple Watch Series 6’da yenilikler dışında, bilinmesi gereken teknik özellikleri şöyle sıralayalım:

  • Özelleştirmeye açık arayüz tasarımları.
  • Daha gelişmiş bir uyku takibi yazılımı.
  • Her yerde EKG çekebilme kolaylığı.
  • Sürekli açık retina ekran ile Fitness bilgilerinize kolay erişim.
  • 50 metre derinliğe kadar su geçirmezlik.

Apple, Watch Series 6’yı yeni renk seçenekleri ile satışa sunuyor. Aynı zamanda, yeni tanıttığı kordon olan Solo Band ile satışa sürülecek.

Apple Watch Series 6 Fiyatları

Apple Watch Series 6, 3.799₺ başlangıç fiyatı ile ülkemizde satışa sunuluyor, seçeneğiniz opsiyonlar ile bu fiyat artabilir.

 

Etiketler

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı