Teknoloji Haberleri

Apple Otonom Araç Şirketi Drive.ai’yi Satın Aldı

Son dönemlerde ekonomik olarak büyük bir çöküntü içine giren Drive.ai’nin satılacağı biliniyordu. Çok geçmeden Apple, Drive.ai’yi satın aldı.

Son dönemlerde otonom araç firmalarından biri olan Drive.ai’nin ekonomik olarak büyük bir çöküntüye girmesi sonucu şirketin satılacağı kesin gözle bakılıyordu. Büyüyen otonom otomotiv sektöründen geri kalmak istemeyen Apple, Drive.ai’yi bugün satın aldığını duyurdu.

Mühendislik ekibi, personelleri ve otonom araçları ile satın alınan firmaya ne kadar ödeme yapıldığı bilinmiyor. Öte yandan Drive.ai, iki sene önce 200 milyon dolarlık bir değerlendirme yapmıştı. Apple’ın 77 milyon dolarlık bir fiyattan daha az bir miktar ödediği düşünülüyor.

2015 yılında Stanford Üniversitesi tarafından kurulan Drive.ai, Nissan NV200 model araçlar üzerinde çalışmalarını yürütüyordu. Son dönemlerde ekonomik çöküş yaşayan şirketin Apple’ın satın almasıyla birlikte daha güzel günler göreceği kesin olarak görülüyor. Öte yandan Apple’ı bu sektörde görmek de oldukça heyecan verici.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı