DonanımTeknoloji Haberleri

Apple, Mobil Veriye Bağlanmayan Cihazları Ücretsiz Onaracak!

Apple, belli aralıkta üretilen iPhone 7 telefonunun “küçük bir yüzdesinin” hücresel ağa yani mobil veriye bağlanmasını engelleyen bir hata nedeniyle etkilenip yerine durum çubuğunda “Servis Yok” hatasını doğruladı. Genelde bu durumla şu şekilde karşılaşılır, Uçak Modu’nu kapattıktan sonra gerçekleşir ve servise yeniden bağlanamaz. Şirket, sorunun ana kartta başarısız bir bileşenden kaynaklandığını ve sorunu yaşayan müşterilere ücretsiz onarımlar sunacağını söyledi.

Bu ücretsiz onarımın içerisinde tabii ki Apple’ın koşulları bulunuyor. Sorunlu cihazlar, müşterilerin cihazlarını satın aldığı bölgeye bağlı olarak belirli bir model numarasına sahip olmalıdır. Şirket, bu cihazların Eylül 2016 ve Şubat 2018 arasında üretildiğini ve Çin, Hong Kong, Japonya, Makao ve ABD’de satıldığını belirtti. Satılan iPhone’lar aşağıda ki model numaralarına sahip olmalıdır, bu üretilen cihazlarda bu problem görülüp ücretsiz onarım sağlanmaktadır.

Apple’ın hatasını bu şekilde telafi etmesi güzel bir davranış olmuş. Bu arada, bir pil gazına bağlı olarak daha yavaş olan ya da beklenmedik kapanmalar yaşayan eski iPhone’lara yönelik indirimli pil değiştirme programı başlattıktan kısa bir süre sonra bu duyuruda bulunması dikkat çekti.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı