Teknoloji Haberleri

Apple, Kendi Kendine Giden Otomobil Teknolojisinde Daha Fazla İlerleme Kaydedildiğini Açıkladı

Yıllarca sessizlikten sonra, Apple şimdi kendinden araba kullanan araç teknolojisinde ne kadar ilerleme kaydedildiğini paylaşmaya çok hevesli. AI araştırma direktörü Ruslan Salakhutdinov, şirketin otomobil sürüş ekibinin neler yaptığına dair daha fazla bilgi veren bir sunum yaptı. Konuşmanın bazıları tanıdık geldi, fakat yeni başlayan projenin ne kadar ilerlediğine dair birkaç yeni örnek vardı.

Apple, karanlık durumlarda, örneğin yağmur damlaları mercekleri örttüğünde olduğu gibi nesneleri tanımlamak için yerleşik kameralar kullanan bir sistem hazırladı. Park edilmiş bir otomobil tarafından gizlenmiş olsa dahi, bir yolcunun konumunu tahmin edebilir.

Apple’ın kendi kendine sürüş bilgisini ticarileştirip satmayacağı hala belli değil. Şu an, bir sonraki hedefi şoförsüz çalışan servisleri üretmektir. Şirketin şu anda kendi araçlarını satması beklenmiyor ancak Apple’ın her şeyi evde geliştirmeyi tercih ettiği bilinen bir şey olduğunda, çalışmalarını başkalarına lisanslamak olağan dışı gibi görünüyor.

Kendi içinde konuşmak dikkat çekicidir. Apple, AI araştırmasıyla kimonoyu yavaşça açtı ama tartışmak istendiği miktar kadar açık değil. Salakhutdinov’un sohbeti, efsanevi gizliliğini korumak yerine en azından tutarlı bir açıklık sunmak istediğini gösteriyor.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı