Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Apple, iOS 16 Kilit Modu’nu Kırabilene Milyon Dolar Değerinde Ödül Veriyor!

Apple, iOS 16 ile harika özellikler tanıttı, ve yakın zamanda Apple, iOS 16 Kilit Modu’nu kırabilen insanlara büyük bir miktar para ödül vereceğini açıkladı. İsrailli NSO Grubunun “Pegasus” ismini verdikleri yeni virüs ve türevi virüsler ile mücadele etmek için iOS yazılımı ile yeni modlar getirmiş olan Apple, “Kilit Modu” isminde yeni bir özelliği piyasaya sundu.

iOS 16 Kilit Modu: Nedir bu mod?

Kilit modu, kullanıcının ekstrem durumlarda “siber saldırı riski, adres sızdırılma riski, hacklenme riski” gibi durumlarda telefonu tam kapanma moduna sokmak için olan bir özelliktir. Bu özelliğin kullanılması, telefonu tamamiyle kilitler ve kullanıcı bu modu kapatana kadar bu mod kapatılmaz.

Bu mod açık iken websiteleri, sosyal medya, chatleşme siteleri ve internet gerektiren uygulamalar, normalde çalıştığı gibi çalışmayıp, kullanıcının güvenliği adına bütün özellikleri sınırlayan bir moddur. iOS 16’nın son sürümünde bu özellik piyasaya tam hali ile sunulacaktır.

Apple neden hacker’lara meydan okuyor?

Apple’ın meydan okumasının sebebi, kendi cihazlarının kullanıcılarına herhangi bir olası sibersaldırıyı önlemek, günümüz hacker’larının hacking metodlarını öğrenmek, virüs kaynaklarından haberdar olmak ve ona göre önlem almak istedikleri için böyle bir meydan okuma başlatmıştır.

Ortaya konulan ödül, 2 milyon dolar.

Apple’ın ortaya koyduğu ödül, 2 milyon dolar. Senelerdir Apple’ın açığını bulan insanlar, Apple tarafından yüksek miktarda para ile ödüllendiriliyor. Ülkemiz, Türkiye’den de bir takım vatandaşımız zamanında Apple’ın açıklarını bulmuş, Apple’ın kendisi ile paylaşmış, ve bu konuda ödüllendirilmiştir.

Android’den böyle atılımlar olacak mı?

Android sektöründe, Apple gibi güvenlik konusunda atılım yapan bir telefon markası henüz yok, en azından, topluluk ile bağları olan ve topluluğu ödüllendiren bir firma maalesef ki yok. Ama Apple’ın vizyonuna yakın bir vizyon ile ilk telefonunu çıkartmış olan Nothing’den benzer atılımlar görülmesi muhtemel.

Nothing, sadece kullanıcılarının konforunu ve güvenliğini ön plana almış, diğer telefon firmaları gibi oradan buradan reklam vermeyerek, sadece ve sadece kullanıcısına verebileceği en iyi kullanım deneyimini vermek için büyük atılımlar yapmanın peşinde. Nothing ile ilgili daha fazla haber almak için Nothing Türkiye Telegram sayfasını takip edebilirsiniz!

iOS 16 Kilit Modu: Sonuç

Apple, kullanıcısının konforu, güvenliği, deneyimi için her türlü özelliği eklemeye devam ediyor. Yıllık verdikleri yepyeni güncellemeleri ile cihazlarına daha fazla kullanıcı çekmeyi başaran, arayüzünü en sade halde bırakmayı başarabilen, arayüz içi reklamcılık yapmayan, böylelikle de Nothing gibi firmalara idollük yapan Apple’ın bu tarz güvenlik metodları iPhone telefonlarını telefon sektöründeki en güvenilir telefon serisi yapmaya devam ediyor.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Instagram Abonelik Servisi Özelliğini Global Bir Şekilde Dağıtmaya Başladı!

Sonraki İçerik

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Ortalanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler