Apple, Diyabet Ölçüm Cihazı Satmaya Başladı!

Apple, şeker hastalarına yardımcı olmak için Apple Store’larda One Drop satarak şeker hastalarının kontrolünü yapacak.

One Drop sayesinde diyabet yani şeker hastalarının şeker düzeyini ölçerek değerleri kayıt altına alarak diyabet hastalarına yardımcı olacak. Topladığı verileri Apple Sağlık uygulamasına kaydeden One Drop’u kullanabilmeniz için Apple Watch’a veya iPhone’a sahip olmanız gerekiyor. Cihazla gerçekleştirilen bağlantıdan sonra kan şekerinizi takip edebiliyor ve hastalığınız hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

One Drop sayesinde karbonhidrat sayımı vb konularda yardımcı olması planlanan koçluk programları da satın alınabiliyor. One Drop, Apple Store’larda 70 dolara satılıyor. One Drop’u satın aldığınızda sertifikalı bir diyabet öğreticisinden 365 gün boyunca koçluk programı hediye ediliyor.

Teknoloji devi Apple’ın bu adımlarıyla sağlık konularına önem verdiğini anlayabiliriz. Umarım böyle girişimleri artırırlar.

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı