MobilTeknoloji Haberleri

Apple Bahsi Geçen OS Serilerinin Piyasaya Çıkış Tarihini Duyurdu!

Apple Çarşamba günü  saat 20:00’da (dün) “Steve Jobs Tiyatrosunda” üç yeni iPhone modeli dışında bünyesindeki işletim sistemlerinin çıkış tarihini de duyurdu. iOS 12, watchOS 5, macOS ve tvOS 5’in piyasaya sürüleceği tarih belli oldu.

İşte OS Serilerinin Piyasaya Çıkış Tarihleri

iOS: iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği iOS 12 güncellemesi 17 Eylül’de yayınlanacak.

tvOS: Yeni nesil ses teknolojisini (Dolby Atmos) ile birlikte gelen tvOS güncellemesi 17 Eylül’de kullanıcıların beğenisine sunulacak.

watchOS: WatchOS 5 geçtiğimiz Haziran ayında WWDC’de önizlenmişti. Yeni özellikleri dikkat çeken watchOS’,Walkie-Talkie, Podcast uygulaması ve Siri ile konuşmak için Raise’i içeriyor. Ayrıca bir çok uygulamada iyileştirmeler yapıldı ve yeni Apple Watch Series 4 için birçok yeni özellik eklendi. WatchOS, iOS 12 ve tvOS yazılımları ile aynı tarihte yani 17 Eylül’de kullanıcıların huzuruna sunulacak.

MacOS: Kullanıcıların uzun süredir beklediği karanlık tema desteği ile gelen macOS Mojave,hatasız bir şekilde olması için 24 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Apple bu yazılımlar sayesinde kullanıcıların gönlünde taht kuracak gibi gözüküyor.

 

 

 

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı