İnternet

App Store Yenileniyor

Kullanışlı uygulamaları ve geniş yelpazesi ile en iyi uygulama mağazasından birisi olan App Store, büyük bir değişime yelken açıyor. Söylentilere göre App Store‘a önemli değişikliklerin olacağı söyleniyor.

Söylentilere göre 100 kişilik ekip App Store‘da yapılacak olan değişikler için çalışıyor. Bu değişikliklerin önemli tarafı ise arama motorunda gerçekleşmesi beklenmekte. Arama motorunda sponsorlu reklamların veya gönderilerin en üste çıkartarak milyar dolar kazanmasını sağlayan sistemin benzerini yapmak isteyen Apple, aramalarda en üstte çıkmak isteyen geliştiricilerden para almaya amaçlamakta. Uygulama ve uygulama içi satın alımlardan yüzde 30 oranında pay alan Apple’ın bu özellikle birlikte kar oranını katlaması bekleniyor.

Tabii App Store‘a gelecek olan değişiklikler bunlarla kısıtlı değil. Arayüzünü değiştirerek App Store mağazasında dolaşmak daha kolay olacağı söylentiler arasında. Bir başka yenilik ise, kullanıcıların telefonları veya tabletleri için en güzel uygulamalara ulaşması da kolaylaşacak. Apple‘ın 100 kişilik ekibi çalışmaların en başında oldukları için önümüzde ki günlerde projenin gerçekleşmesi görünmüyor. Bu konu ile ilgili ise Apple resmi internet sitesinden açıklama yapılmadığını da söylemek gerekiyor.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı