Teknoloji Haberleri

Android’in Zaferi Apple’ın Bozgunu!

Android’ın geçtiğimiz yıllara göre ABD,Çin,Avrupa gibi önemli bölgelerde son derece büyük bir artışa imza attı. Google’ın mobil işletim sistemi olan Kantar Worldpanel ComTech tarafınca yapılan araştırma ve araştırmanın sonucundaki edinilen bilgilere bakılacak olursa 2016 yılının ilk çeyreğinde tamamen bütün bölgelerdeki akıllı telefon piyasasındanda önemli bir yükseliş grafiğine tanık oldu.

Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde, Android 2015 yılına göre o bölgedeki pazar payını yüzde 7.3 arttırarak  tamına tamına yüzde 65.5 oranına geldiğini gördük. Avrupa bölgesinde bu oran yüzde 7.1 oranındaki bir artışla yüzde 75.5 oranına ulaşmış bulunuyor. Android’in zaten çoktan lider koltuğunda oturduğu Çin’de ise bu oran yüzde 5.9 artış ile Yüzde 77 oranına ulaşmış durumda.

Apple ise gerileme dönemine girdi gibi hani olur ya gerileme sonra dağılma dönemi sonra dağılır ama küllerinden yeniden de doğabilir ne olacağı belli olmaz bu benim görüşüm. Akıllı telefon piyasasındaki pazar payı her bölgede 2015 yılına göre bu oran azaldı. 2016’nın ilk çeyreğin bu oran 4.9’luk düşüş ile yüzde 31.6 oranına, Avrupa’da bu oran 1.2’lik düşüşle 18.9’a kadar geriye düşen Apple Çinde ise yüzde 5’lik düşüş ile yüzde 21.1 gibi bir orana düşmüş durumda.

Etiketler

Mustafa Umut Güven

Bir Punisher hayranı tarihe ilgisi olan teknolojiyi seven adam gibi ben!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı