Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Android Cihazdan iOS Cihaza Rehber Nasıl Aktarılır ?

iOS dünyasına katıldınız ve rehberinizi,verilerinizi kaybetmek istemiyorsunuz. İnternete bakıyorsunuz bir sürü yol var, hangisine güveneceğinizi şaşırıyorsunuz. Bu rehberde, en sağlıklı yol olan Move to iOS yönteminden bahsedeceğiz. Ama cihaz kurulumu daha önceden tamamlandıysa, başka bir yöntemden daha bahsedeceğiz.

Move to iOS Nasıl Kullanılır ? (Yeni Kurulum İçin)

Öncelikle programı buradan indirin. İndirdikten sonra Wi-Fi bağlantınızın olduğundan emin olun. Hem Android, hem de iOS cihazınızı şarj aletine takın.

  1. iOS aygıtınızı kurmaya başlarken, “Android’de ki Verileri Taşı ” seçeneğine basın.
  2. Android cihazınızdan, Move to iOS programını çalıştırın.
  3. iOS cihazından kodu almanız gerekecek, bunun için “sürdür” seçeneği ile devam edin. Kod 6 veya 10 basamaklı şekilde karşınıza çıkacak. Bu kodu Android cihazınıza girin.
  4. Bir kaç dakika beklettikten sonra, “Verileri Aktar” ekranı gelecek. Bu ekranda verileri (rehber,fotoğraf vb.) aktarabilirsiniz.
  5. “İlerle” seçeneğine basın, artık verileriniz aktarılıyor. Lakin, Android cihazınızda yüklenme tamamlansa bile, iOS cihazınızdan yükleme tamalanmadan işlem yapmayın.
  6. iOS cihazınızda da işlem bittiyse, son kurulumları yapıp keyfinize bakabilirsiniz.

Basit Rehber Taşıma

  • Bu yöntem oldukça basit ve hızlı bir yöntem. İlk olarak Android telefonunuzdan rehbere girin. Sağ üst kısımda bulunan 3 noktaya basın ve “Kişileri İçe/Dışa aktar” seçeneğini seçin.
  • Gelen ekranda “Kişileri Paylaş” seçeneğine basın. Ardından çıkan menüde size en basit gelen platformu seçin. Ben mail üzerinden devam edeceğim.
  • Mail ekranında, diğer telefonunuza bağlı olan maili girip, kişileri yollayabilirsiniz.

Son olarak, Apple cihazınızdan maili alın ve “.vcf” uzantılı dosyayı açın. Apple cihazınızda açılan rehberde “tüm kişileri ekle” derseniz, kişilerinizi başarıyla taşımış olursunuz. Bu işlemi Android cihazdan başka Android cihaza da yapabilirsiniz. Yeni cihazınızı güzel günlerde kullanın.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

AFUWIN Kullanarak Windows Üzerinden Bios Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik

Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler