Rehber

Android’de Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Android’in en sevilen bol kaynağa sahip marketi Google Play Marketi her geçen gün uygulama sayısı artıyor. Bunun yanında indirmiş olduğumuz uygulamaların birçoğu da artık her yeni günde yeni bir güncelleme daha çıkarıyor. Bu ilerleyen zamanlarda güncellemeler sıklaştıkça insanı biraz yorabiliyor. Bazen de kendi verinizle açtığınızda internetinizin çoğunu sömürebilir ve kotanızı aşmanıza neden olabilir. Bu yüzden de Google Play’ de otomatik güncellemeyi kapatmak bazı kişiler için en doğrusu olabilir. Peki Google Play’de otomatik güncellemeyi kapatırken neler yapmalıyız? Sorusunda adım adım ilerleyelim.

  1. İlk olarak telefonunuzun Google Play Marketine girerek ayarlar kısmını seçiniz.
  2. Ayarlar kısmında karşımıza gelen ekranda ki genel bölümünden oyunları otomatik güncelle kısmınatıklıyoruz.
  3. Karşımıza 3 seçenek çıkıyor. Bunlar her zaman otomatik olarak güncelle, sadece wifi ile güncelle, güncelleme seçenekleri mevcuttur. Buradan güncellemeyi seçerek tam olarak kapatıyoruz. Böylece her yeni güncelleme de kendiliğinden güncellemeyi yapamayacak.

 

BİLGİLENDİRME: Uzun süre güncelleme yapmadıktan sonra uygulamadan veya oyundan yeni şeyler kaçırabilirsiniz. Bu yüzden de arada bir güncellemenin gelip gelmediğini sizin kontrol etmeniz en doğrusu olacaktır.

Etiketler

Gürkan Aksoy

Adım Gürkan, uzun süredir makale yazarlığı yapmaktayım. Tekneloji sitesi yazarıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı