MobilTeknoloji HaberleriYaşananlar

Android P 9.0 Özellikleri, Yenilikleri ve Yayınlanma Tarihi !

 Android  9.0 ın adını ve yayınlanma tarihini mi merak ediyorsun? Evet ise doğru yerdesin. Android 9.0 ın öngörülen ismi, özellikleri ve yayınlanma tarihini içeren rehbere hoşgeldin. Android Oreo 8.0, geçtiğimiz yıl 21 Ağustos’ta piyasaya sürülmüştü ve Google 9.0 için çalışmalara başlamıştı.
Android işletim sistemi dünyada en çok kullanılan işletim sistemi, son sürümü olan Oreo 8.0 önceki android versiyonlarına göre en zengin özellikleri bünyesinde barındırıyordu; Yeni tasarım ve yeni UI, 2018 de Android 9.0 P için çalışmalara başladı. Bu makalede Android 9.0 P ile ilgili bilinen her şeyi anlatacağız.

Android 9.0 P Hindistan’da Yayınlanma Tarihi

Aşağıdaki tabloyu incelediğimiz zaman developerlar her 7-8 ayda bir sürüm yayınlamışlar.
Android 9.0 P nin yayınlanma tarihi ise tahminlere göre:

Android 9.0 ın Adı: P Nasıl Tamamlanacak?

Şu anda Android 9.0 P nin adı hakkında yeterli bilgi olmasa da, Android tarihini incelediğimizde yeni sürümün isminin ne olacağını kolayca tahmin edebiliyoruz.

Android 9.0 ın Olası İsimleri:

  • Pancake
  • Pie
  • Pi

Android 9.0 P nin Yeni Özellikleri

Oreo 8.0 yayınlandıktan sonra Android yavaş bir gelişim gösterdi. Android Oreo 8.0 yok denebilecek kadar az bug ıyla en iyi sürüm olabilir.

Android 9.0 P Daha Hızlı ve Stabil

Yıllar içinde Android üzerinde çok fazla değişiklik gördük. Bu değişikliklerin en önemli olanları hız ve stabilizasyondu. IOS kadar stabil ve hızlı olamasa da aradaki farkın hızla kapandığı söylenebilir. Google’ın kullanıcı yorumlarını önemseyen ve yaptırımlar uygulayan bir şirket olduğunu düşünürsek Android 9.0 P ile bu ara daha da fazla kapanacak gibi duruyor.

Android 9.0 P Daha Kişiselleştirme Seçeneği Barındıracak

Android Marshmellow sürümünden bugüne tasarım açısından çok fazla değişikliğe uğramadı. Kullanıcılar da bu duruma oldukça sessiz kaldı. Köklü bir tema değişikliği bizi bekliyor olabilir diyerek makalemizi sonlandıralım. Yeni bilgiler, haberler geldikçe sizlere bildireceğiz.

Etiketler

Sinan Can Soysal

Donanımla iç içe yaşayan. Klimayı icat eden şahsiyete hayranlık duyan, kendi kendine takılan bir zat-ı muhterem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı