Teknoloji Haberleri

(Android) OGYoutube ile Youtube’u Arka Planda Oynatın

 Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Youtube, normal kullanıcılarına videoları yada müzikleri arka planda oynatma seçeneği sunmuyor. Sadece RED üyelere verilen bu özelliği kullanmak için de ücret ödemeniz gerekiyor.

Peki bu durumda ne oluyor? Kullanıcılar farklı uygulamalara yöneliyorlar. Dünyada ki bir çok kullanıcı videoları arka planda oynatmak için OgYoutube adında, Youtube benzeri bir program kullanıyorlar. Programın işleyişi aslında çok basit, normal bir Youtube gibi görünsede içerisinde bulunan RED entegresi sayesinde videolarınızı arka planda oynatabiliyorsunuz. Dilerseniz nasıl yapacağınızı gösterelim;

  • Öncelikle OGYoutube uygulamasını bu adresten indirelim. (Link yeni sekmede açılır.)
  • İndirdiğiniz uygulamayı kurmadan önce “Bilinmeyen kaynaklar” özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buradan destek alabilirsiniz.
  • Uygulamayı cihazınızın indirilenler uygulamasından kuralım ve giriş yapalım.
  • Uygulamaya ilk girdiğinizde microG adında modifiye edilmiş bir Youtube servisinin cihazınızda kurulu olmadığını söyleyecektir. Onu da buradan indirebilirsiniz.
  • Ardından herhangi bir video açalım ve video altında bulunan “Arka Plan” özelliğine tıklayalım.
  • Uygulama kapanacak ve arka planda videonuz devam etmeye başlayacaktır. Dilerseniz sağ taraftaki butondan dilediğiniz videoyu MP3 yada MP4 biçiminde indirebilirsiniz.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı