Rehber

Android Bildirim Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Gelmeyen Bidirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android cihazlarda bazı sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu sorunlardan birisi, Android bildirim gelmeme sorunu. Bu sorun oldukça nadir karşılaşılsa bile sinir bozucu olabiliyor. Peki Android gelmeyen bildirim sorunu nasıl çözülüyor? Cevabını bu yazımızda veriyoruz.

Android Bidirim Gelmemesi Çözümü

Tek bir çözüm yöntemi olmadığı için farklı bildirim gelmeme sorunu çözümleri sunacağız. Tüm çözümleri tek tek deneyin, birinden sonuç alacaksınız.

Rahatsız Etme Modu Açık Olabilir

 

Rahatsız etme modu bazı durumlarda çok işimize yarayabiliyor. Rahatsız etme modu açıkken cihaz bize bildirim yollamıyor. Eğer açıp kapamayı unuttuysanız bildirimin yanı sıra telefonunuz çalmayacaktır. Rahatsız etme modu açık ise kapatın. Bu sayede Android bildirim gelmeme sorununu çözebilirsiniz.

Pil Tasarruf Modu Android Bildirim Gelmesini Engelleyebilir

Pil tasarruf modu, arkaplanda çalışan uygulamaları kapatabilir. Bu işlemlerden dolayı program servisleri de durduğu için bildirim gelmeme hatası meydana gelebilir. Pil tasarruf modundan çıkarsanız, muhtemelen Android bildirim gelmesi devam edecektir.

Arkaplanda Çalışan Uygulamaları Durdurmayın

Arkaplanda çalışan uygulamalı durduğumuzda telefonun işlem hızı artıyor. Fakat işlem hızı yükselse bile bildirim gelmeme sorunu oluşabiliyor. Arkaplanda çalışan uygulamaları açarsanız Android bildirim gelmeme sorunu çözülecektir.

Google Cloud Messaging Çalışmıyor Olabilir

Google Cloud Messaging uygulamaların bildirim göndermek için kullandığı yazılımdır. Android telefonunuzda bulunan çoğu uygulama bildirim göndermek için Google Cloud Messaging servisi ile iletişim halindedir. Bu iletişimin bozulmasıyla bildirim alma sorunu yaşabilirsiniz.

Eğer sorununuz GCM Servisi ile ilgiliyse, Google Cloud Messaging servisini APK şekilde kurarak, Android bildirim gelmeme sorununu çözebilirsiniz. Ama unutmayın, APK yüklerken yaşabilecek herhangi bir sorundan tekneloji.net sorumlu değildir.

Eğer Android bildirim gelmeme sorununu bu yöntemlere rağmen çözemiyorsanız, üretici firma ile iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde bildirim gelmeme sorununu kesin olarak çözebilirler.

Etiketler

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı