İnternet

Adil Kullanım Kotası(AKK) Kaldırılıyor

İnternet kullanıcıların en büyük sorunlarından bir tanesi olan Adil Kullanım Kotası(AKK), 1 Mayıs tarihinden itibaren başlı başına değişime uğrayacak. Uzun süredir Adil Kullanım Kotası için ülkemizde çalışmalar yapılıyor ve en kısa zaman içerisinde Adil Kullanım Kotası‘nın ülkemizden tamamen kalkacağını bilmekteyiz. Adil Kullanım Kotası hakkında hala çalışmalar devam ederken BTK, Adil Kullanım Kotası hakkında yapılan bazı düzenlemeleri internet sağlayıcılarına gönderdi.

Yapılacak olan yeni düzenlemelere göre 1 Mayıs tarihinden itibaren Adil Kullanım Kotası hakkında bazı düzenlemeler olacak. Yapılacak olan yeni düzenlemelere göre 1 Mayıs tarihinden itibaren her gece 2 ve 8 saatlerinde yapılan indirimler Adil Kullanım Kotası bundan sonra dahil edilmeyecek. Artık 1 Mayıstan itibaren internet kullanıcıları bu saat dilimlerinde istedikleri kadar Adil Kullanım Kotası dolma korkusu yaşamadan rahat bir şekilde internetlerini kullanabilecekler.

Bundan sonra yeni düzenlemelere göre bütün herkesin internet hızları 3Mbps’ye düşmeyecek. 1 Mayıstan itibaren hız düzenlemeleri aşağıda ki gibi;

İnternetin normal hızı ve Adil Kullanım Kotası dolduktan sonra

8 Mbps –> 3 Mbps
16 Mbps –> 5 Mbps
24 Mbps –> 8 Mbps
50 Mbps –> 16 Mbps
100 Mbps –> 24 Mbps
500 Mbps –> 32 Mbps
1000 Mbps –> 64 Mbps şeklinde olacaktır.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı