Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

ABD`de Kara Cuma Müşterileri Çevirimiçi Olarak 7.4 Milyon Rekor Harcama Yaptılar

En çok satan ürünler arasında çocuklar arasında çok sevilen “LOL Suprise” bebekleri yer alıyor. En çok satış rakamını 7.9 milyar dolarla geçen sene “Siber Pazartesi” (Cyber Monday) alırken, Black Friday “en yüksek online satışın” yapıldığı 2. gün olarak kayıtlara geçti.

Her geçen yıl çevrimiçi satışın arttığını açıklayan Adobe Analytics geçen yıla göre online alışveriş oranının yüzde 20 arttığını söyledi. Öte yandan Black Friday gününde alışverişin yüzde 39`u telefonlardan yapıldı.

Geleneksel olarak Kara Cuma`da insanlar mağazadaki indirimlerden yararlanmak için erken saatlerde alışveriş merkezlerine inerler. Ancak bu sene çoğunlukla erkenden sıraya girmek yerine, internetten sipariş vermek tercih ediliyor.Çünkü internetten almak diğer mağazalara göre ucuz olabiliyor. Diğer bir unsur olarak 15 gün iade hakkı sunuyor. Kargo teslimata geldiği anda eşya almanın getirdiği farklı bir haz var. Ayrıca müşteri AVM ye gitmek yerine zamanını farklı yerlerde kullanabiliyor. İnternetten alışverişi reklamlar da çok etkiliyor. Sosyal medyada Black Friday İndirimleri adı altında birçok reklam yayınlanıyor. Bu gibi etkenler insanları internetten alışverişe yönlendirebiliyor. İlk rakamlar, geçen yıla göre mağazaların içerisindeki hareketlilik bu yıl yüzde 2,1 oranında azaldı. Bunun sebebinin satışların internetten yapılması olarak açıklandı.

Bu indirimler, son beş yılda yıllık ortalama yüzde 3,7 artışla kendini gösterdi.

Kara Cuma’nın ardından 2 Aralık’taki Siber Pazartesi(Cyber Monday) geçen yılın (9.4 milyar dolar) online satış rakamın kırılması bekleniyor.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Huawei P40 Pro 8 Kamera İle Çıkabilir !

Sonraki İçerik

Laptop Touchpad Çalışmıyor, Nasıl Çözülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler