Yazılım

ABD, İran’a Siber Saldırı Gerçekleştirdi!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde İran, ABD’nin drone’unu düşürmüştü. Buna karşılık olarak ABD, İran’a siber saldırı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Siber saldırıların hedefi, raporlarda değişiklik göstermekle beraber İran Devrim Muhafızları ile bağlantısı olan “istihbarat grubu” idi. Bu grup bölgedeki gemilere yapılansaldırılarla bağlantılıydı. Washington Post, saldırının İran’ın askeri komuta ve kontrol sistemlerini engellediğin açıklarken herhangi bir can kaybına neden olmadığını kamuoyuna duyurdu.

ABD Siber Komutanlığı tarafından başlatılan siber saldırılar, birkaç haftadır bu saldırıların planlandığını ve İran’ın ABD’nin petrol uçağı gemisine saldırı düzenlemesi ve drone’unu düşürmesine karşılık olarak yapılmış olduğunu belirtti.

İran, siber saldırılara karşı yanıt vermese bile gerginliğin artmaya devam edeceğini tahmin edebiliyoruz. ABD Başkanı Donald Trump, pazartesi gününden itibaren İran’a ek yaptırımla yaparak yaptırımlarının devam edeceğini söyledi.

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı