Rehber

4.5G Nedir? Ne İşe Yarar? Hakkında Her Şey

Bugünlerde televizyon reklamlarında gördüğümüz gibi bütün operatör şirketleri 4.5G reklamları yapmakta ancak çoğu kişi 4.5G ne işe yarar bilmiyor. Bu haberimizde ise 4.5G hakkında bütün her şeyi sizlere anlatacağız.

Geçtiğimiz sene ihaleleri yapılan 4.5G, tarihleride verildi artık 4.5G geçiş yapma zamanı geldi. 1 Nisanda tüm Türkiye geçiş yapmış olacak geçiş yapması ile birlikte telefonlarımızda 4.5G yazısı yazılacak ve telefonların hızları da değişecek. İhaleleri yapılan 4.5G, bu zamana kadar bir sürü reklamlar bir o kadar da yazılar yazıldı, çizildi. Ancak hala 4.5G ile ilgili kafanızda soru işaretleri veya net bir bilgi bilmiyorsanız bu yazımız sizin işinize oldukça yarayacak.

 

4.5G Nedir? 

4.5G, tüm dünyada kullanılan en son haberleşme teknolojisinin genel adıdır. 4.5G teknolojisi daha yüksek hızda, daha küçük gecikme süresi ve yüksek kapasitede internet sağlayan mobil iletişim teknolojisine denir.

 

4.5G İle Birlikte Neler Değişecek?

4.5G ile birlikte artık telefon çekme sorunları tamamen bitecek yani 4.5G ile birlikte mobil şebeke işletmecilerine tahsisli mevcut frekans miktarını, 183 MHz‘den 573 MHz‘ye çıkartılacak. 4.5G ile daha küçük gecikme süreleri ve yüksek veri hızları olacak. Bununla birlikte bulut servislerinden tutun telefondan video izleme, yüksek boyutlu dosyaların paylaşımında büyük gelişmiş değişikler olacak. İnsanların birbiri ile konuşması ile birlikte yüksek veri kapasitesi ve düşük gecikme süreleri getirirken, 4.5G ile birlikte akıllı şehirlere giden yolda ihtiyaç duyulan yüksek veri trafiğini rahatlatabilecek ve istediği rahatlığı karşılayabilecek.

 

45g1

 

Bunlarla Birlikte 4.5G İle Çekmeyen Telefon da Kalmayacak

4.5G öngördüğü en önemli özellik ise, 1 kilometrenin üstünde olan tünellerde, konvansiyonel tren hatlarında bile kullanılabileceği söyleniyor.

 

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı