Sistem Tavsiyeleri

2500₺ Sistem Tavsiyesi

Bileşen fiyatlarının el yakmasına inat, bütçemizi 2500’e ayarladık ve gerçekten Fiyat/Performans’ı zorlayan bir sistem önerisinde bulunacağız bugün. Fazla uzatmadan EFSANE sistemimizin parçalarına geçelim.

AMD Ryzen 3 2200G


Yeni seri Ryzen’i bir önceki Ryzen serisinden ayıran temel özellik içinde dahili görüntü birimi olması. Ki sadece görüntü vermiyor, belli seviyedeki oyunları rahatlıkla açabilir. Ryzen 3 2200G’yi kullanmamızın başlıca sebebi eğer ekran kartınız bir sebepten dolayı garantiye giderse geçici olarak yerini doldurabilmesi amacıyla öneriyoruz. Oyun performansı 1050Ti ekran kartı ile gayet iyi.

ASRock AB350M-HDV

Piyasadaki en ucuz B350 anakart sıfatını geçici de olsa taşıyan AB350M-HDV, hem ileriye dönük hem de OverClock gibi özellikleri ile öne çıkıyor. A320 kesinlikle önermiyorum. Şu ana kadar ki hiç bir sistemimde de göremezsiniz 🙂 Alternatif olarak 4 bellek slotlu ASRock AB350M-PRO4‘ü tercih edebilirsiniz.

ASUS GeForce GTX 1050Ti Phoenix

Piyasanın en ucuz ve diğer Gaming serisi kartların performansını aratmayacak 1050Ti modeli. Tek fan sizi korkutmasın gayet iyi soğutuyor. Kolay kolay Phoenix serisi kart önermem, ancak el yakan bileşen fiyatlarında 852₺ bile mükemmel bir rakam. Alternatif olarak ASUS STRIX 1050Ti modelini tercih edebilirsiniz. Tabii ki biraz artırma yaparak 🙂

FSP HEXA 500W

Güç kaynağı kısmında yılların tecrübeli firması FSP’yi sistemimiz için uygun görüyoruz. Hexa serisi gayet kaliteli, 1060 serisine kadar yolu var. Aktif PFC gibi önemli koruma elemanlarını içinde bulunduruyor.

G.Skill Aegis 8 GB 3000Mhz

Bellek kısmında G.Skill’in 8 GB boyutuna sahip 3000MHz hızında çalışan belleklerini kullanacağız. Soğutucu bu bellek fiyatlarında daha fazla para demek, sonradan bir soğutucu alıp üzerine koyabilirsiniz. İleride bir 8 GB daha bellek eklemesi yaparak sistemin performansını daha da artırabilirsiniz.

Seagate Barracuda 1 TB

Depolama bölümünde maalesef bir SSD değil sabit disk kullanıyoruz. Gönül ister ki bu fiyata SSD’de dahil olsun. Yine de düşürmediğiniz sürece verilerinizi, oyunlarınızı gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz 🙂 Önceki nesle göre okuma/yazma hızı gözle görülür şekilde arttı.

Deep Cool D-SHIELD

Kasa kısmında Deep Cool’un Fiyat/Performans kasası olan D-Shield’ı öneriyoruz. 150₺’ye malzeme kalitesi olarak en iyisi kasalardan denilebilir. Tasarımı biraz garip.

Geçelim linklere 🙂

Bellek: https://goo.gl/CzX3Y9
Anakart: https://goo.gl/op59PF
Ekran Kartı: https://goo.gl/urmCFP
İşlemci: https://goo.gl/mDC7L3
Kasa: https://goo.gl/sY5X6y
Sabit Disk: https://goo.gl/WGBnNC
Güç Kaynağı: https://goo.gl/hYMkCK

 

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı