Donanım

18 TB Harddisk Yolda !

Bir zamanlar değer yüksek olan harddiskler, günümüzde teknoloji ilerledikçe yavaş yavaş tozlu raflara gidiyor.

Şuan ki dönemimizde yeni nesil bilgisayarların çoğunda SSD bulunmakta. Harddisk bulunsa bile SSD‘lerin düşük depolaması ve cep yakan fiyatından dolayı önemli belgelerin yedeklemesi sadece tüm önemli belgeleri değil sadece bazı verilerin depolanması için kullanılıyor.

TrendFocus isimli bir şirket depolama teknolojisi ile ilgili yaptığı araştırmalarda normal bir harddisklerin fiziksel boyutlarında hiç bir değişiklik yapmadan 18 TB kapasiteye kadar ulaşmak mümkün olduğunu söylemekte. Bir başka söyleyiş ise keşfedilen bu yöntem ile harddisklerin performansları da artmakta. Depolama alanı yetmeyip birden fazla harddisk kullananları ilgilendiren bu gelişmenin bir diğer avantajı ise fiyatı.

hard-disk18 TB kapasiteli sabit diskler Fiyat ve Performans ile verdiğiniz paraya eşit oranla eskisinden hem daha fazla depolama alanı hemde fiyat açısından daha karlı olacak.

2017 yılında piyasada yerini alması bekleniyor. Bu yeni nesil harddiskler, depolama alanı sorunu yaşayan kullanıcıları için ilaç gibi geleceğe benziyor.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı