DonanımİnternetRehber

1500₺ Sistem Toplama Tavsiyesi

Toplamış olduğumuz 1200₺ ve 750₺ bütçeli bilgisayarlarımız çok beğenildi, takdir gördü. Bizde son zamanlarda artan 1.500₺ bütçe ile toplanabilecek en güncel ve performanslı sistemi toplayacağız, aynı zamanda yakışıklı 🙂 1.500₺’ye DDR3 sistem almak yerine bizim sistemimizi toplayarak yükseltmeye açık bir şekilde oyunlarınızı oynayabiliriz. Sözü fazla uzattık geçelim parçaların linklerine:

msi H110M-PRO D: https://goo.gl/frFEaY
Adata Premier Series 8 GB DDR4
https://goo.gl/ubgHco
İntel Pentium G4560 LGA1151: https://goo.gl/yHrySK
AeroCool GT Black 400W: https://goo.gl/lLz7Pc
Toshiba P300 Yüksek Performans 1 TB HDD: https://goo.gl/UxU4ml
Sapphire RX 560 Pulse OC 2 GB: https://goo.gl/QlFRHa

Şimdi geçelim parçaların incelemesine.

msi H110M-PRO D: PRO-VD modeline nazaran, H110M-PRO D sadece DVİ portuna sahip. Zaten harici bir kart kullanacağımız için, DVI pek işimize yaramayacak. BIOS güncellemesi nasıl yaparım derdine düşmeyin, stoktan güncel bir şekilde gelecek.

Adata Premier Series 8 GB: Bu belleği daha önce de 1200₺’lik bilgisayarımızda da kullanmıştık. Gayet kaliteli ve ucuz. Overclock yapılmayacaksa yeterli, yoksa ayrı bir ram soğutucu alınabilir.

Intel Pentium G4560 LGA1151:
Son nesil Kaby Lake’in eseri G4560, H110M-PRO D ile sıkıntısız çalışacak. Sistemimizin beyni gerçekten güçlü ve ucuz.

Toshiba P300 1 TB: Bu harddisk, piyasadaki WD, Seagate gibi harddisklerden daha sağlam ve okuma/yazma hızı bir o kadar fazla. Bu sisteme sonradan SSD konularak daha fazla performans sağlanabilir.

Sapphire RX 560 Pulse: AMD’nin RX serisinin yenileri olan RX 560, gerçekten güçlü ve soğutma kısmından sistemimizde yeterli olacak bir kart.

AeroCool GT Black Edition 400W: Kasayı değiştirme gereği duydum çünkü kasaya çok tepki aldık 😀 Ama önceki kasa yerine bu yakışıklıyı kullanabilirsiniz 🙂

Bir sistem toplama rehberimizin daha sonuna geldik, dediğimiz gibi DDR3 bir sistem toplamak yerine, yükseltmeye sonuna kadar açık bu sistemi toplayabilirsiniz.

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı