1500₺ EŞİ BENZERİ BULUNMAYACAK APU SİSTEM TOPLAMA REHBERİ [MART 2018]

Bu rehberimizde bu ram fiyatlarında eşi benzeri asla bulunmayacak bir sistem önerisinde bulunacağız. Toplayacağımız bu sistem hem ileriye dönük, performanslı ve gayet makul fiyatta.  Bu fiyata gelmesinin en önemli etmeni yeni nesil Ryzen işlemciler.  Heyecandan ölmenizi istemiyorum, devam 😀

ASRock AB350M-HDV


Bu fiyata A320 gibi ÇÖP çipsetli bir anakart alacağınız yere, B350 almanız her türlü daha mantıklı. Bu yüzden ASRock’un B350M-HDV anakartını seçtik.

 

FSP CMT110A 500W

FSP’nin bu fiyat segmentindeki kalitesiz kasalara toz yutturacak yeni kasası CMT110A, 500W güç kaynağıyla beraber geliyor. Fiyatını göz önünde bulundurursak gerçekten mükemmel bir kasa.

AMD Ryzen 3 2200G

Bahsettiğim yeni nesil APU Ryzen serisinin giriş seviyesi ve ucuz işlemcisi 2200G. Online ve belirli hikayeli oyunlar için gayet yeterli bir işlemci. Kendileri çift slotlu ve yüksek MHz’li belleklerde mükemmel çalışıyorlar.

GSkill Ripjaws 4 4×2 3000MHz

Nanokatalog üzerinde mükemmel fiyata satılan 3000MHz frekansıyla çalışan bu bellekler sistemimiz için gayet yeterli olacak.

Seagate Barracuda 1 TB

Günümüz oyunları depolamamız üzerinde çok yer kaplayacak. 500GB mantıksız olur, sizin için 1 TB sınır olsun.  Bu bütçeye SSD sığamayacağı için mecbur HDD koyuyoruz 🙂

Geçelim linklere 🙂

Bellek: https://goo.gl/gbs75J
Anakart: https://goo.gl/crZF5q
Harddisk: https://goo.gl/NUL3Lg
İşlemci: https://goo.gl/PtGm9r
Kasa: https://goo.gl/fybVS9

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı