Rehber

0xc00007b Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür?

Oyun sever Windows kullanıcılarının sıklıkla başına gelebileceği bir hata olan “Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b hatası neden kaynaklanmaktadır?

Bu hata bir programı veya oyun dosyasını çalıştırırken sistem dosyasında meydana gelen sorunlardan kaynaklanmaktadır. “DLL” dosyaları Windows işletim sistemi içerisinde bulunan yazılım geliştiricilerinin, yazılımları oluştururken kullandıkları dosya uzantısına denir. Bu soruna neden olabilecek 2. sorun .Net Framework veya Microsoft Visual C++ kütüphanesinde oluşan sorunlardan kaynaklanabilir. Bu sorunun çözümü, adımları izlemeniz halinde çok basittir.

0xc00007b ‘de Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Bu hata için ilk olarak çözüm yolu “DLL” dosyalarını “System32” klasörüne yüklemek olacaktır. Yüklenmesi gereken dosyalar burada mevcuttur.

Bu dosyaları sistem klasörüne kaydetmeden önce bilgisayarınızı güvenli mod ile çalıştırmanız gerekmektedir.

Windows`u güvenli olarak çalıştırmak için bilgisayarı yeniden başlatmanız ve Windows logosu görmeden evvel F8 tuşuna basmanız gerekmektedir. Kaçırmamak için birkaç kez basabilirsiniz.

Bilgisayarı güvenli modda çalıştırdıktan sonra ‘’DLL HELP724’’ dosyası içinde bulunan mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll ve msvcr100_clr0400.dll dosyalarını kopyalayın ‘’C:\Windows\System32’’ sistem klasörüne yükleyin.

0xc00007b Hatası Çözüm 2

 .NET Framework Microsoft tarafından geliştirilen açık internet protokolleri ve standartları üzerine kurulmuştur. Bu platform “uygulama” geliştirme platformudur.

Herhangi bir Windows programını veya bilgisayar oyununu çalıştırmak için bu uygulamanın yüklü olması ve doğru çalışması gerekmektedir. Eğer bilgisayarda olmaz veya sorunlu çalışırsa birçok programda ve oyunun açılmasında sorun yaşayabilirsiniz. .NET Framework’u yeniden yüklemek veya onarmak içi Microsoft’un resmi web sitesinden istediğiniz .NET Framework sürümünü indirip kurabilirsiniz.

0xc00007b Hatası Çözüm 3

 Microsoft Visual C++, bir programlama dilidir ve bir çok program, oyun bu dil kullanılarak geliştirilir. Bu sebeple bilgisayarınızda bu dille kodlanan bir uygulama varsa bu kütüphaneyi indirmeniz gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda bu uygulama yok ise çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Microsoft Visual C++ sürümünü indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

0xc00007b Hatası Çözüm önerilerini aktardık. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde bizlere yorum bırakmanız yeterli 🙂

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı