Youtube ’den Reklam Modelinde Değişiklik

Hepimizin başına bela olmuştur, ‘de video izlerken bir anda reklam çıkması. Hele de internetiniz kotalı ise hepten çekilmez bir hal almaya başlıyor. Bunun nedeni ise sitenin yayıncılara yönelik izlediği politika.

Açılan videonun başında veya izlerken ansızın bir reklam videosu karşımıza çıkıyor ve site bu videoyu bize 5 saniyeliğine izlemek zorunda bırakıyordu. Yeni alınan kararla bu zorunlu reklam izleme süresi 6 saniyeye çıkartılırken “Reklamı Atla” seçeneği de kaldırıldı.

youtube reklam atlama

adı verilen bu reklam modeli şimdilik sadece mobil kullanıcılar için geçerli. İleride masaüstü bilgisayar kullanıcıları için de geçerli olacak olan bu yeni model kullanıcıların kotalarını çökertmeye niyetli. Zira kotalı kullanıcılar zaten videoları düşük kalite de izlemek zorunda kalıyorlardı, üstüne bir de bu videoya reklam eklenince durum oldukça vahim gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan En Akıl Almaz 5 İşkence Yöntemi başlıklı makalemizde ilginç işkence yöntemleri ve işkence yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir