Yaşanan Son Olaylardan Sonra Twitter Kapanıyor mu ?

3 Kasım gecesi başlayan internet erişim kısıtlamaları sonrasında Vpn servisleri sunan sitelerin tek tek kapatılma kararı herkesi şaşkına çevirmişti.Sosyal medyanın günümüzdeki önemi hiç tartışmasız çok büyük ve hayatımızın çoğunluğunu kaplıyorlar desek yeridir.Yaşanan siyasi olaylarda bireylerin karşı karşıya kalabilecekleri en etkili ortam olan Twitter ise artık ülkemizdeki son günlerini yaşıyor olabilir mi ? Herkesin aklında twitter kapanıyor mu ? sorusu dolanırken gelin yazmızın devamında detaylara inelim.

Twitter Kapanır mı ?

Aslında bu sorunun cevabını hepimiz merak ediyoruz.Henüz kesin birşey yok ortada ancak nasıl ki zamanında youtube kapatıldıysa Twitter‘da şuan geçtiğimiz dönemde yaşananlardan sonra kapanabilir.Twitter’ın kapanmasına gerekçe olarak siyasi karışıklıkların çıkarılabilmesi için müsait bir ortam olması ve insanların çabuk galeyana gelebileceği riski bulunuyor.Herhangi bir provake ve olası durumlara karşı belkide kapanması en doğru karar olacaktır.Bazı kişiler kapanma kararına “özgürlüğin engellenmesi” gözüyle baktasa ciddi bir dönemden geçildiği unutulmamalıdır.

Bu durumun resmi bir açıklaması olmazken tamamen insanlar arasında yayılan ve twitter üzerindede siteyle vedalaşanlar olduğu bile görülüyor.En kısa zamanda bu konu hakkındada detaylı bir açıklama yapılacağını düşünüyoruz.Umarız ki daha kötü sonuçlar ile karşılaşmadan engelsiz internete kavuşuruz.

İnternet’e VPN ile erişim sağlarken sıra bu servislere geldi. Vpn Siteleri Kapanıyor mu ? adlı makalemizi okuyarak konu hakkında detaylara sahip olabilirsiniz.

Sizde düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Bir önceki yazımız olan VPN Servisi Sunan Siteler Kapanıyor mu ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir