Yahoo! Games efsanesi 20 yıl sonunda kapanıyor

!, sadece Posta, Arama, Flickr, Tumblr, Haber, Spor, Finans ve Yaşam Tarzı olmak üzere sekiz temel servisineodaklanmak üzere bazı hizmetlerini sonlandırıyor. Bugün yayınlanan bir açıklamada şirket, , BOSS, Livetext ve bazı küçük bölgesel medya özelliklerini kapatacağını duyurdu.

İnternet devi bu kez en önemli servislerinden bir olan Yahoo! Gamesoyun portalını kapatıyor. Şirket oyun yapımcılarından 13 Mayıs 2016 Cumagünü kapatılacak hizmet için 14 Mart itibariyle ödeme kabulünü durdurmalarını istedi. Yahoo!’nun güvenliği gerekçe göstererek Mart 2014 sonunda oyunların büyük çoğunluğunu kaldırmasından bu yana zaten portalın bir ayağı çukurdaydı. Çünkü, şirketin oyunları gün geçtikçe daha tehlikeli hale gelen Flash ve platformları üzerinde çalışıyordu.
Şirket, oyun portalının yanı sıra görüntülü sohbet uygulamasıLivetext‘in de Mart 2016 sonunda kapatılacağını söyledi. Ayrıca sürpriz şekilde nispeten başarılı olan Yahoo! BOSS API‘lerinin de Mart 2016 sonunda çalışmayı durduracağı duyuruldu. Yahoo!, Haziran 2015 tarihinde de Pipes, Maps ve GeoPlanet & PlaceSpotter API’leri gibi diğer hizmetlerinin de fişini çekmişti.

Bir önceki yazımız olan Bir Kelime Her Şeyi Kurtardı başlıklı makalemizde Bangladeş ve Federal Reserve Bank of New York hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir