WWDC 16: WatchOS 3 Duyuruldu – İşte Tüm Detayları

‘ın geliştiriciler konferansı bugün başladı. Etkinliğin başlaması ile birlikte Apple‘ın ‘de duyuruldu. Aşağıda WatchOS 3 hakkında önemli olan bütün bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bütün herkesin merakla beklediği Apple‘ın geliştiriciler konferansı WWDC 2016 bugün San Francisco‘da başladı. Etkinliğin başlaması ile haberlerin arka arkası kesilmiyor haberler halen daha gelmeye devam ediyor. Apple‘ın bugün geliştiriciler konferansı WWDC 2016‘da akıllı saatler için tamamen kendine özel olan yeni nesil işletim sistemi WatchOS 3‘ü de duyurdu.

saat

Apple‘ın tamamen Apple Watch için geliştirmiş olduğu WatchOS 3Apple‘ın WWDC 2016‘da yepyeni bir versiyonla bütün kullanıcılarına tanıtıldı. Apple‘ın yeni geliştirmiş olduğu bu versiyonda kullanıcıların istedikleri arzu ettikleri bütün özellikleri mevcut. Apple‘ın geliştirdiği yeni nesil işletim sistemi WatchOS 3‘de uygulamalar anında açılacak. Apple uygulama açma hızlarında oldukça gelişmiş olayları kullanıcılarına sunuyor. WatchOS 3 uygulama açılış hızlarını tamamen minimum süreye indirecek. Ayrıca sıkça kullandığınız uygulamaları belleğinde tutacak olan WatchOS 3, içerisinde bulunan saat uygulamalarını da saniyesinde açacak.

işte böyle bişey

Bunların yanında önemli bir değişiklik daha var. Artık yan tarafta bulunan tuşa bastığımızda normalde iletişim ekranı geliyordu ancak yeni versiyon da artık “dock” adında yep yeni bir ekran açılacak. Tabii her şey bunlarla sınırlı değil bunların yanında ekranın yukarıdan aşağıya doğru sürüklediğimiz de Kontrol Merkezi olarak adlandırılmış olan yeni bir bölüm açılacak. Bu bölüm aynı bilgisayarlarımızda bulunan Denetim Merkezi gibi olacak. Bu Denetim Merkezinde uçuş modu, sessize alma, pil seviyesi, titreşim ve rahatsız etme gibi ayarları bu bölümden hızlı ve kullanışlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

şekil saat

WatchOS 3 sosyal aktiviteler içinde önemli gelişmeler sunmakta. Sunacak olan bu gelişmeler arasında en önemlisi WatchOS 3‘te fitness uygulamalarını tamamen arka planda çalıştırabilecek olması. Bu özellik içerisinde artık egzersiz uygulamalarını da daha kolay bir şekilde başlatabileceksiniz. Ayrıca en önemli özelliklerinden bir tanesi ise aynı egzersizi yapan arkadaşlarınızla uygulama ile daha kolay bir şekilde iletişim kurabileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Lenovo'dan Akıllı Ayakkabı başlıklı makalemizde Akıllı Ayakkabı, lenovo ve Lenovo akıllı ayakkabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir