Whatsapp Profil Resmi İsim ve Durum Nasıl Değiştirilir

Anlık mesajlaşma uygulamalarından en popüleri hiç şüphesiz Whatsapp uygulamasıdır. `ın bir çok ayarları mevcut. Uygulamaya profil fotoğrafınızı,isminizi ve durumunuzu koyabiliyorsunuz. Eğer sizde Whatsapp ayarlarınızı güncellemek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekiyor. Ancak başlamadan önce Whatsapp hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum.

Whatsapp uygulaması Ocak 2010`dan beri hayatımızda ve en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi olarak karşımızda. Değişik emojiler ve ses kaydetme özellikleriyle çok ilgi çekmekte. Önceden sadece bir senelik ücretsiz kullanım sunan Whatsapp şimdilerde ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve 0 reklam ile kullanıcı sayısını arttırmayı başarıyor. Ocak 2014`te Facebook`un sahibi Mark Zuckerberg,Whatsapp`ı 19 milyar dolara satın aldı ve uygulamaya yeni özellik kazandırmakta..Whatsapp uygulaması sahibine şuan para kazandırmasa da yeni gelecek tema özellikleri ile kullanıcıları tema satın almaya teşvik edicek gibi görünüyor.

Whatsapp konusunda bu kadar bilgi yeterli ise rehberime devam etmek istiyorum. 🙂

İlk önce uygulamamızı açıyoruz.

Daha sonra Seçenekler bölümünden Ayarlara tıklıyoruz.

AYARLAR

 

Buradan Profilimize girip resim,durum ve isim ekleyebiliyoruz.

 

profil

 

Örnek olarak profil resmi ekliyorum.

 

Screenshot_2016-08-12-11-09-06

Kısacası Ayarlardan Profil ayarlarına girerek isim,durum ve profil resmini değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir başlıklı makalemizde arama geçmişi, geçmiş nasıl silinir ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir