WhastApp’da Belge Gönderimi Yapılabilecek

Milyonlarca kişi  tarafından tercih edilen mesajlaşma programı yayınladığı yeni güncellemeyle; ses, görüntü ve video dosyalarının gönderilebilmesine ek olarak “” gönderimi de yapabilecek. Ofis çalışanları için büyük bir kolaylık sağlayacağı görünen bu özellikte “., .docx, .txt, .xlx … ” gibi yazı ve sunum dosya formatları destekleniyor. Yani artık karşımızdaki kişiye ya da grup sohbetlerinde aktarılması gereken yazı dosyalarını mail yoluna bulaşmadan gönderimi sağlanabilecek.

Ancak;

Bu özelliği kullanabilmeniz için kendi WhatsApp sürümünüzün güncel olması yetmiyor. Belgenin gönderileceği kişinin de WhatsApp sürümünün güncel yani “belge gönderebilme” yeteneğine sahip olması gerekiyor. Bu durum WhatsApp sohbet gruplarında ekli olan her birey için geçerli. Eğer bir gruba belge dosyası iletmek istiyorsanız, gruptaki herkesin WhatsApp sürümünün güncel olması gerekiyor.

 

İşte önizlemeleri:

22             1

Bir önceki yazımız olan Adnroid N Tanıtım İçin Gün Sayıyor! başlıklı makalemizde android, Android 7.0 ve Android N hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir