Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Rehber

Vulkan Teknolojisi Nedir?

VULKANVulkan Teknoloji, Khronos Group tarafından geliştirilip piyasaya çıkarılan glNext projesinin yeni halidir. Vulkan teknoloji sayesinde enerji tüketimlerinde azalma ve GPU kullanımlarında düşüş görülmektedir. Yavaş yavaş hayatımızda yer alan vulkan teknolojisi gelecek zamanlarda hayatımızın her yerinde görülebilir. AMD ve VALVE geliştiricileri sayesinde her geçen gün daha büyük bir teknoloji haline gelen Vulkan piyasada daha yeni yer alan bir teknolojidir. Aynı zamanda Vulkan; Android, Linux ve Windows gibi platformlarda da yer alan yüksek performansı hedefleyen bir teknolojidir. Oyun motorlarında kullanılan Vulkan Teknolojisi mobil cihazlarda yeni yeni kullanıma geçmektedir. Fakat Android M kullanıcıları için bunu söyleyemeyiz. Apple’ın da son zamanlarda faaliyete geçirdiği metal teknolojisini kullanmasına yakın Android tarafında da vulkan teknolojisinin başladığını görüyoruz. Android M’de yer almayacak bu teknoloji Apple ile rekabeti çok daha kızıştırabileceğini görüyoruz. Bilgisayar oyunlarında yer alan görüntü kalitesini yavaş yavaş telefona getirirken vulkan teknolojide bu göreve yardımcı oluyor. Birden fazla GPU çekirdeği ile yüksek performans, düşük pil kullanımını sağlıyor. Yakın zamanda çıkacak olan iyi kalitede ki android cihazlarda (Android M hariç) Vulkan API’sına rastlayabiliriz. Buda demek ki gelecek olan bu yeni teknoloji mobil cihazlarda da artık görüntü kalitesinin gittikçe bilgisayar oyunlarına benzeyeceği yönündedir.

İlginizi Çekebilir:  İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

 

Yine son zamanlarda sıklıkla duyulan Britecell Teknolojisi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Britecell Nedir ? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Gürkan Aksoy

Adım Gürkan, uzun süredir makale yazarlığı yapmaktayım. Tekneloji sitesi yazarıyım.

Bunlara da Göz Atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gizli numara bulma
Close
Close