Powerbank nedir? alırken nelere dikkat edilmeli ?

Şu akıllı cihazların şarj problemini hepimiz biliyoruz.Kimse demesin benim 2 gün şarjım gidiyor..Son zamanlarda ? Powerbank alırken nelere dikkat edilmeli ? gibi sorular gelmeye başladı.Belki son 2-3 yılın en büyük kurtartıcısı ve priz nöbetinden kurtulmamıza yarayan bir teknoloji aletidir.

Şarj sıkıntısına çözüm olarak teknolojisi hızla gelişen Powerbank cihazları imdadımıza yetişiyor.

Peki bu powerbank nedir ?

Powerbank’ı büyük bir pil olarak düşünebilirsiniz.İçine enerji depolayan ve yeri geldiği zaman  içindeki enerjiyi başka cihazlara aktaran bir ürün.Dışarıdasınız, telefonunuzun veya tabletinizin şarjı yok usb kablonuzu powerbank’a diğer ucunuda telefonunuza takıyorsunuz ve priz gerektirmeden şarj işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Normal şarj gibi hızlı şarj ediyor mu ?

Powerbank cihazları usb yardımıyla şarj ettiği için ve çıkış enerjisinin düşük olması sebebiyle yavaş şarj etmektedir.Fakat bu powerbank cihazları arasında farklılık göstermektedir.

Hangi marka powerbank ürünlerini almalıyım ? Nelere dikkat etmeliyim?

Şu marka iyidir alın dememiz doğru olmaz.Ancak bir uyarıda bulunabiliriz.Alacağınız powerbank kesinlikle faturalı ve garanti kapsamında olsun.Size verilirken powerbank kutusu içinde olduğuna dikkat edin.Özellikle ürünü incelerken üzerinde herhangi bir marka varmı yokmu kontrol edin.Arkasında önünde veya altında powerbank özellikleriyle ilgili bilgilendirme yer alacaktır.

Bilgilendirme içeriği şu şekilde olabilir

Seri no,

Model no,

Powerbank Mah (Miliamper) değeri,

Enerji giriş çıkış değerleri (Volt)

Üretim yeri

 

Kesinlikle hiçbir yerinde bilgilendirme olmayan powerbank cihazlarını almanızı önermeyiz.Çünkü Mah değerlerinde farklılıklar olabilir.Size 5600 Mah derler 2000 Mah çıkar siz bunu ilk alırken anlamazsınız.Zamanla şarj ettiğinizde powerbank cihazınızdaki şarjın çabuk bittiğini görünce durumu anlarsınız.

Eğer bu dediklerimizi dikkate almazsanız cihaz bi tarafınızda patlayabilir bizden söylemesi 😀

Önerebileceğimiz markalar

Asus

Samsung

Apple

LG

Sony

Gomax

Xaomi

Solar

S-link

Şuan için piyasada Gomax en uygun fiyata en fazla kapasiteyi sunan cihaz.Tarafımızca denenmiştir.10400 mah 35 TL gibi bir ücrete N11 mağazasından bulabilirsiniz 🙂

ultra-power-bank-in-use

Powerbank cihazını neye göre almalıyım ?

Alacağınız powerbank cihazının telefonunuzu 2 kez %100 şarj dolduracak şekilde olmasına dikkat edin (bu bizim önerimiz) Telefon bataryanız 2000 Mah ise 5600 Mah değerinde powerbank alabilirsiniz.Ne kadar büyük kapasiteye sahip powerbank alırsanız okadar rahat edersiniz.

Powerbank için başka önerileriniz varmıdır ?

Tek önerimiz Powerbank alırken kazık yemeyin.Etraf tokatçı dolu bizden söylemesi 10400 mah bir powerbank 100 tl olamazken  2000 Mah powerbank 5-10 tl olamaz.(birazda markaların kapitülasyon oyunu olduğunu unutmayın)

 

Umarım açıklayıcı olmuştur 🙂

Eşinizi dostunuzu bilgilendirmek için yazımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz

Kalın sağlıcakla…!

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tablet alırken nelere dikkat edilmeli ? başlıklı makalemizde android ve tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir