Pokemon GO Virüslü Çıktı

Çıktığı günden beri büyük ses getiren ve bütün herkesin hayranlıkla oynadığı , şu zamanlarda çok popüler bir oyun durumunda. Kısa bir süre içerisinde başarının dibine vuran Go, işletim sistemli akıllı telefonlar için tehlikeli olabilir. Üzerinde oynanmış ve Google Play Store mağazası dışında indirilmeye sunulan Pokemon Go APK‘sı sizi ve telefonunuzu üzebilir. Her önünüze gelen oyun için hile APK‘ları telefonunuza indirmeyin.

Bir güvenlik şirketi tarafından araştırılan ve araştırmaların sonucunda internet üzerinde ki APK dosyalarında adlı bir virüsün olduğunu belirtti. Bu virüs APK dosya içerisinde gizlenerek virüslerini akıllı telefonunuza bulaştırarak kontrolünü kötü amaçlı kişilere vermekte. Telefonumda antivürüs sistemi var bir şey olmaz demeyin. Bu virüsü Antivirüs sistemleri bile algılayamıyor.

Pokemon Go indirdiğinizde oyununuzun sahip olduğu izinlerde ses kaydı yapabilme veya arama yapma gibi yetkisi var ise, cihazınız kötü amaçlı kişiler yani hackerların elinde olabileceğini gösteriyor. Böyle durumlara aman dikkat edin başınız belaya girmesin.

 

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go'dan İki Günde Rekor Kazanç başlıklı makalemizde Hisse, kazanç ve nintendo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir