Nazilerin İnanılması Güç 21 Savaş Teknolojisi

Yıllar öncesinde böyle gelişmiş savaş teknolojileri kullanan naziler gerçekten şaşırtıcı işler yapmış.

 

1-) Panzer VIII Maus

1944 yılında tank tasarımcıları Hitler’ e 2 yeni tank tipi surar ve hitler birtanesini seçer.Ancak seçilen tank hiçbir savaşa dahil olamamıştır.Sebebi ise Rusların tankı kaçırmasıdır.

2-) Vergeltungswaffe 2

Nazilerin geliştirmiş olduğu Vergeltungswaffe adındaki roketin ilk üretimi yetersiz gelince v-2 yi üreten naziler daha gelişmiş ve daha güçlü bir roket yaptılar.Amerika bu roketlerden örnek alarak kendi roketlerini üretti ve uzay çağını başlattı.

 

3-) Me 163 Komet

Nazilerin düşmanlarına korku saldığı en büyük üretimlerinden biriside M3 163 Komet adındaki 2 dakikada 4000 metre yüksekliğe çıkabilen bu uçak.Düşmanların korkulu rüyasıydı.Ancak bazı durumlarda kullandığı yakıt nedeniyle uçarken kendini imha edebiliyordu.

 

4-) Junkers Ju 390

Sadece birtane üretilen ve nazilerin yapmış olduğu atom bombasını New York’a atmak için kullanılması planlanan bu uçak planın iptal edilmesiyle savaşada sokulmadı.

 

5-) V-1 Füzesi

V-1 Füzesi pilotsuz bir uçak diyebiliriz.Naziler arasında uçan bomba olarak adlandırılıyordu.Almanya tarafından geliştirilen V-1 füzesi ilk seyir füzelerinden biri ve 30.000 adet üretilmiş.

 

6-) Heinkel He 162

İkinci dünya savaşında Luftwaffe tarafından kullanılan bu uçağın büyük bir kısmı tahtadan yapılmış ve tek motorlu olma özelliğine sahip.Üretilen birinci nesil jet uçaklarının en hızlı olanıdır.

 

7-) Focke-wulf Fw 61

Durduğu yerden anında havalanabilen bir uçak olarak tasarlanabilmişti.Osprey tipi uçakların ilk örneğidir.

 

8-  ) Flettner Fi 282

1942 yılında Anton Flettner tarafından üretilen ve  dünyanın ilk helikopteri olma özelliğini taşıyan bu savaş aracı sadece tek kişi alabiliyor.Toplamda 24 adet üretilen helikopter 3 yıl kullanım sonrasında 1945 yılından sonra emekli olmuştur.

9-) Flettner Fi 185

Deneysel amaçlı kullanılan Fi-185 helikopterin oluşumundaki ilk örneklerden.

 

10-) Messerschmitt Me 264

Naziler tarafından ABD’nin doğu kıyılarını bombalamak için üretilen bu uçaktan 3 tane üretilmiş.Ancak hiç bir savaş operasyonunda kullanılamamış.

 

11-) Goliath Panzeri

Küçük bir panzer olarak düşünebileceğimiz Goliath uzaktan kumandayla kontrol  edilebiliyordu.Küçük yapısıyla dikkan çeken Goliath düşman tankına yaklaştırılarak patlatılıyordu.İlk üretildiğinde oldukça etkili olan Goliath ilerleyen zamanlarda düşman tankları tarafından fark edilip imha ediliyordu.

 

12-) Arado Ar 234

Ar 234 ren nehrindeki köprüleri imha etmek için kullanılan ilk jet bombardıman uçağıydı.Bu uçak az da olsa gece avcısı görevlerinede katılmıştır.

 

13-) Arado E.381

Nazilerin projeye döktükleri ancak hayata geçiremedikleri bir projedir.Parazit jet uçağı olarak kullanılası planlanan bu uçağı sadece luft 46 çizimlerinde görmekteyiz.

 

14-) Panzerkampfwagen Vii Löwe

Zamanında üretilen en iyi Süper zırhlı tanklardan birtanesiydi.Savaşlarda oldukça faydasını gören Naziler II. Dünya savaşında bu tankı kullanmışlardır.1942 Yılında ise Panzer VIII Maus olarak üretime geçmiştir.

 

15-) Horten Ho 229 

Üretilen ilk hayalet uçaktır.Bu hayalet uçak horten kardeşler tarafından yapılmış olup hiçbir savaşta kullanılamamıştır.Amerika çoğu savaş teknolojisinde olduğu gibi B2 bombardıman uçağını bu uçaktan örnek alarak yapmıştır.

 

16-) Landkreuzer P. 1500 Monster

O zamanın şartlarına göre oldukça ileriye yönelik üretilmiş olan bu tank II. Dünya Savaşında Almanya tarafından geliştirilen süper ağır topçu tankıdır.

 

17-) Sturer Emil

Düşman tanklarını imha etmek için kullanılan bu tanktan günümüze 1 tane örneği kalmış.O tankıda zamanında ruslar ele geçirmiş.

 

18-) Uboot Type XXL

II. Dünya Savaşı Şartlarında üretilmiş olan en gelişmiş deniz altıdır.Savaş sonrasında bir çok büyük devlet bu denizaltını kullandı.Ayrıca günümüzdeki denizaltı araçları Uboot Type denizaltından örnek almıştır.

 

19-) Bell

Bu icat nazilerin en gizemli projesiydi.Çan’a benzeyen bu cisim aslında bir hava aracıydı.Hatta bazı insanlara göre nazilerin üst rütbeli komutanları bu cisimle zamanda yolculuk yapmıştır.Bu proje o kadar gizli tutuluyormuş ki naziler polonyadan çekildikleri zaman bu proje için çalışan 60 bilim adamını öldürmüşler.Proje hakkında şuan için çok detaylı bir bilgi bulunamamaktadır.

 

20-) Haunebu

Nazilerin Ufo teorilerine göre II.Dünya savaşının öncesinde ve sonrasında uzay araçlarıyla ilgili araştırmalar ve geliştirmeler yapıldığını ön görüyorlardı.Bu araçların savaş sonrasında antartika,güney amerika ve amerika birleşik devletlerindeki gizli yer altı üslerinde üreticileriyle beraber muhafaza edildikleri ön görülüyordu.

Başka bir teoriye göre….

Almanların yenilgisinden sonra Vrill Odin adında bir uzay aracı üretildi.Bu aracı üreten örgüt beyin gücü iletişimiyle 68 ışık yılı uzakta bulunan ve Aldebaran denilen takım yıldızındaki canlılarla iletişime geçtiler.Bu canlılarla ittifak yaptıklarını ve o canlılara ait üstün savaş gücünü II.Dünya svaaşında kullanabileceklerini hükümete anlattılar ve Aldebaran’a gitmek için izin istediler.Hükümet bu teklife izin verdi ve 25 yıl sonra Aldebaran’a ulaşıldı.Diğer naziler ise büyük çoğunluğu gençler mühendislerden oluşan bir grub ise Mars’a gittiler.Bu grup Marsta büyük bir üs kurdular.Amerikanında marsta kaybolan robotlarının bu üstte imha edildiği söyleniyor.Bu üstü kuran Naziler gelecek olan Aldebarandaki canlıları bekliyorlar.

 

21-) Messerschmitt Me 262

Savaşta aktif bir rol olan bu jet çift motorlu olum Alman savaş uçağıdır.Üretimi yapılmış ve aktif olarak hava savaşlarında kullanılmış ilk jet uçağıdır.

 

Bir önceki yazımız olan 10 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir