Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Teknoloji Haberleri

Microsoft Surface Book’ta Gizlenen Özellik!

,geçtiğimiz ay çıkarmış olduğu dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyan ‘ta bu zamana kadar bilmediğimiz bir özellik ortaya çıktı.Bu zamana kadar bilinemeyen bu özellikten yazımızın ilerleyen kısımlarında bahsedeceğiz.Nasıl oluyorsa ürün hakkında bilgiler sızmadan bu kadar iyi gizleyebildiler.

Teknik özellik olarak gelişmiş bir dizüstü bilgisayar kadar performans gücüne sahip olan Surface Book küçük ama büyük işler başaran bir dizüstü bilgisayar.Surface Book klavyesi aslında çıkartılabilir yapıya sahip.Dokunmatik tepkimelere yanıt veren ekranıyla tablet olabilme özelliğiyle adeta herkesi şaşkına çevirdi.Çünkü Microsoft daha önce surface book hakkında ekranının klavyesinden ayrılabilme özelliği hakkında hiçbir bilgi paylaşmamıştı.

Bu özelliğin dışarıyla paylaşılmaması için Microsoft mühendisleri katı emirler almışlar.Microsoft yöneticisi Panos Panay Surface Book ile ilgili yapmış olduğu tanıtımlarda hiçbir zaman ekranın klavyeden ayrılabildiğine dair bilgi vermediğini belirtiyor.Microsoft sır gibi gizlenen bu özelliği şirketin 1. derece yakınları ve çalışanları dışında kimseyle paylaşmamış.

Bu zamanda Apple,Samsung ve diğer büyük teknoloji şirketlerinin bile ürünlerini tanıtmadan aylar önce nasıl üretileceği hakkında bilgiler sızdırılırken Microsoft‘un bu özelliği saklaması gerçekten büyük bir başarı.Bu özelliği duyursalardı daha büyük bir ilgi görürmüydü orasını bilmiyoruz ancak şuan bile en ilgi çeken dizüstü bilgisayar olma özelliğini eline almış durumda.(tablet demeyide düşündüm ancak dizüstü bilgisayar sıfatıyla çıktı)

İlginizi Çekebilir:  Microsoft, yapılan "şaka"ları anlayabilen yapay zeka geliştirdi.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Şevket Narin

Beklentileri sürekli düşük tutan, kişisel gelişime önem veren, kuralları olan ve yaptığı işi en iyi şekilde tamamlamaya çalışan sıradan bir insan.

Bunlara da Göz Atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gizli numara bulma
Close
Close