Htc’de Kavisli Ekran Dönemi Başlıyor

Htc akıllı telefon üretimlerinde bambaşka tasarımlarıyla dikkat çeken bir marka.Farklı olmayı ve farklılık yaratmayı seven bir yapıya sahip.Android telefon sektöründeki inişli çıkışlı günlerini düşünürsek son 2-3 yılı iyi geçirmedi diyebiliriz.Ancak son zamanlarda sektördeki atılımlar tüm markalara sıçradı demekte yanlış olmaz.Bu atılımlardan Htc‘de nasibini aldı.

Kavisli ekranlar, parmak izi okuyucular, çift kameralar, 2. ekranlar ve daha nicesi gibi artık normalin dışına çıkılarak farklılaşma yoluna gidiliyor.Htc’de yeni gelişmelere ayak uydurarak telefonlarına yeni donanımlar kazandırma peşinde.Kötü gidişatı bir nebzede olsa Htc 10 ile durduran ve yükselişe geçen şirket bu yükselişi istikrarlı bir şekilde devam ettirmek istiyor.Yeni üreteceği telefon olan Htc 11 ile biraz daha farklılaşma ve yeni müşteri arayışında bulunma amacında olan şirket Htc 11‘de biz teknoloji severlere yeni sürprizler yapmayı hedefliyor.

Kavisli Ekran Ailesine Htc 11’de Katılıyor

Son dönemlerin gözdesi olan kavisli ekranlar Samsung ile piyasaya giriş yapmıştı. Galaxy S6 ile tek taraflı kavisli ve iki tarafı kavisli olmak üzere üretim yapan Samsung yoğun ilgi görmüştü.Htc’nin yeni amiral gemisi Htc 11‘de kavisli ekran yapısıyla kullanıcıların karşısına çıkacak.Ekranın tedariği konusunda hangi şirketle anlaşma yapılacak bilinmiyor ancak ekran sektörünün lideri olan Samsung ve Lg‘den başka bir alternatifi tercih etmeyeceklerini düşünüyorum.Ekran paneli ise OLED olarak tercih edilecekmiş.Bu önemli bilgiden sonra aşağıda ilginizi çekebilecek Htc haberleri ile ilgili yazılarada göz atabilirsiniz.

Htc 10 Özellikleri için tıklayın

Htc 10 İle Çekilen Fotoğraflar için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Sitelerine Erişim Engeli Geldi ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.