Kapat

GTX 1080 ile Doom’da 200 FPS’ye Ulaşıldı !

Geçtiğimiz Cuma günü NVIDIA, piyasaya süreceği yepyeni ekran kartı olan GeForce GTX 1080’i tanıtmıştı. Performansı ile piyasayı yerle bir edecek olan ekran kartı, katılımcıları çok heyecanlandırdı. GeForce GTX’ 1080’in performansını ölçmek için id Software stüdyosunun önümüzdeki Cuma çıkacak olan Doom oyunu kullanıldı.

gtx-1080-1

Doom oyunu PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında ayrıca 1080p çözünürlükte 60 FPS desteği ile çıkacak. GeForce GTX 1080 bu performansı daha da arttırdı. AMD tarafından Radeon kartları için sunulan Vulkan API desteği ile çalışan oyun yüksek bir performans verdi ki, katılımcıların ağızları açık kaldı.

Sunum esnasında PC Gamer tarafından kayıt altına alınan sunum videosunda, V-Sync kapatıldıktan sonra, oyunun FPS değerinin 120-200 FPS arasında gelip gittiğini gördük. 60 FPS sabit bir oyunda ne kadar kolay bir şekilde oynadığımızı biliyoruz, peki oyunda 200 FPS gördüğünüzü hayal edin. Ne kadar zor değilmi ? İşin ayrı bir yanı, oyun GTX 1080 ile denenirken yapımcı stüdyonun haberi bile olmadığı için bazı teknik aksaklıklar meydana geldi.

Videoyu haberin başından seyredebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir