Giyilebilir Klavye Üretildi !

de, veya bilgisayarlar da yıllardır sanal veya fiziksel klavyeler kullanıyoruz. Bu sanal klavyelerin veya fiziksel klavyelerin geleneği uzun süre değişmeyeceğini düşünürken yep yeni bir teknoloji hayatımıza girdi. İşte o teknoloji , ilginç yetenekleri ile birlikte hayatımıza bugün girdi. TAP ele giyilebilir bir şekilde tasarlanmış, akıllı telefonlarla veya akıllı cihazlarla üzerinden bağlanarak herhangi bir yüzeyi klavye olarak kullanabiliyorsunuz. TAP teknolojisinin içerisinde yer alan sensörler ile birlikte parmak hareketlerini takip ederek komutları yerine getiren TAP, bildiğimiz kadarı ile , sanal gerçeklik başlıkları, , OSX bilgisayarlar ve , mobil cihazlarda da etkin olarak çalışabiliyor.

Şuanlık pek kullanışlı görünmeyen TAP, ilerleyen zamanlarda daha da kendisini geliştirerek daha dikkat çekici ve kullanışlı hale gelebilir. TAP teknolojisinin yapabildiklerini aşağıda sizler için paylaştığımız video’da daha net bir şekilde görebilirsiniz. Henüz fiyatı belli olmayan klavyenin satışa başlama tarihi ise yıl sonu olarak düşünülüyor.

Giyilebilir klavye TAP’ın tanıtım videosu,

Bir önceki yazımız olan Sanal Gerçeklikte Yeni Bir Boyut başlıklı makalemizde AxonVR, sanal gerçeklik ve sanal ortam teknolojisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir